Milli Savunma Bakanlığı (MSB) Kuzey Irak'ta Mehmetçik'e karşı gerçekleştirilen saldırılara ilişin iki ayrı açıklama yaptı. Bakanlık, ilk açıklamasında 3 askerimizin şehit olduğunu, 4 askerimizin de yaralandığını açıkladı. 

Fındık fiyatı en az 150 TL olmalı Fındık fiyatı en az 150 TL olmalı

Ardından yapılan ikinci açıklamada da yaralı olduğu belirtilen 4 askerimizden 3'ünün daha yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit olduğunu bildirdi. Böylece şehit sayımız 6'ya yükseldi. Operasyonların devam ettiği bölgede 7 terörist etkisiz hale getirildi.

Açıklamada, şehitlere Allah'tan rahmet, şehit aileleri, Türk Silahlı Kuvvetleri ve Türk milletine başsağlığı, yaralı askerlere acil şifa dileğinde bulunuldu.

YÜREĞİMİZ YANDI!

Acı haber sonrası tüm Türkiye'nin yüreği yanarken, şehitlerimizin memleketleri Tokat'ın Almus, Malatya'nın Battalgazi, Denizli'nin Tavas, Zonguldak'ın Ereğli ve İzmir'in Buca ilçelerine de ateş düştü. Acı haber ailelerine ulaştı.

  • DENİZLİ

Irak'ın kuzeyinde bölücü terör örgütü tarafından düzenlenen saldırıda şehit olan Piyade Uzman Çavuş Mehmet Serinkan'ın (32) Denizli'deki ailesine şehadet haberi verildi.

Şehit Serinkan'ın Pamukkale ilçesi Zeytinköy Mahallesi'nde yaşayan eşi Çilem, Tavas ilçesi Yorga Mahallesi'nde yaşayan babası Ali, annesi Rabia, ağabeyi Hüseyin ve kız kardeşi Büşra Serinkan'a acı haberi kaymakamlar ve askeri görevliler verdi.

231223_1d_sehitx

Şehidin eşiyle ailesinin evlerinin bulunduğu sokaklara Türk bayrağı asıldı, taziye çadırı kuruldu.

Şehit Serinkan'ın ağabeyi Hüseyin Serinkan'ın (35) da 2016 yılında Fırat Kalkanı Harekatı kapsamında Suriye'nin El-Bab bölgesinde uzman çavuş olarak görev yaptığı sırada gazi olduğu ve geçen yıl Devlet Övünç Madalyası ve Beratı aldığı öğrenildi.

  • İZMİR

Irak'ın kuzeyinde bölücü terör örgütü tarafından düzenlenen saldırıda şehit olan Piyade Teğmen Ramazan Günay'ın (24) İzmir'deki ailesine şehadet haberi verildi.

Afyonkarahisar nüfusuna kayıtlı şehit Günay'ın Buca ilçesi Hürriyet Mahallesi'nde yaşayan annesi Firdevs ve babası Ahmet Günay'a acı haberi yetkililer verdi. Şehidin evine Türk bayrağı asıldı.

231223_1e_sehitx

Şehit Günay'ın cenazesinin memleketi Afyonkarahisar'da toprağa verilmesinin planlandığı öğrenildi.

Editör: Haber Merkezi