CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, TBMM Grup Toplantısı'nda kendisini eleştiren MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye yine partisinin Meclis Grup Toplantısı'nda yanıt verdi. Bahçeli'nin "Zamlar, hayat pahalılığı, hepsi gelip geçicidir. Müslümana karamsarlık haramdır" sözlerini hatırlatan Kılıçdaroğlu, "Bu beylere göre çalmak, yolsuzluk yapmak haram değil, ama karamsarlık haram. Gerçekten de Milliyetçi Hareket Parti'ye üzülüyorum" dedi. 

Altınordu'du CHP'li Ulaş Tepe dönemi resmen başladı Altınordu'du CHP'li Ulaş Tepe dönemi resmen başladı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, partisinin bugün düzenlenen TBMM Grup Toplantısı'nda açıklamalarda bulundu. 

Kendisini eleştiren MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye yanıt veren Kılıçdaroğlu, "Sözde 'milliyetçi' bunlar. Bunların milliyetçiliği falan söz konusu değil. Çıkar peşinde koşanlardan milliyetçi olmaz. Milliyetçi vatanseverdir, vatanını sevendir. Ülkesini sevendir, insanını sevendir. Beyt-ül mal'a (İslam devletlerinde devlet hazinesi) el uzatmayandır milliyetçi. Ülkesinin itibarına saygı duyandır. Ülkesinin hızla kalkınmasını, büyümesini sağlayandır. Milliyetçi aynı zamanda her evde huzurun ve bereketin olmasını isteyendir. Milliyetçi soygun yapmaz, devleti soymaz" ifadelerini kullandı. 

Bahçeli'nin "Fiyat artışları, zamlar, hayat pahalılığı, hepsi gelip geçicidir. Müslümana karamsarlık haramdır" sözlerini hatırlatan Kılıçdaroğlu, "Yani İslam alemine fetva veriyor. Aslında utanmasalar diyecekler ki, bize oy vermemek haramdır. Bu beylere göre çalmak, yolsuzluk yapmak, garanti ödemeleri adı altında bütçeleri birilerine peşkeş çekmek haram değil, ama karamsarlık haram. Millet diyor ki, bu para nereye gitti karamsar. Hayır diyor, bu haramdır oraya hiç girme diyor. Ne yapayım? Gerçekten de Milliyetçi Hareket Parti'ye üzülüyorum. Köklü bir parti. Böyle bir pozisyona asla düşmemeliydi" dedi.  

Editör: TE Bilisim