CHP eski Ordu İl Başkanı ve 7 Haziran 2015 seçimlerinde 6'ncı sıradan Ordu Milletvekili adayı olan Osman Güngör, kendisine ait sosyal medya hesabından CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu ve kurmaylarını adeta topa tuttu. "CHP son kurultaydaki tüzük revizyonlarıyla, tüm yetkileri merkeze alarak, parti yapısı olarak AKP'leşti" diyen Güngör, zehir zemberek açıklamalar yaptı, CHP'nin parti içi demokrasiden, fırsat eşitliği ve liyakattan uzaklaştığını ileri sürdü.

"TÜZÜK KEYFİ SÜREN YÖNETİM"

CHP'li Güngör, "2012 tüzüğünün keyfini süren bir üst yönetim var. Kimse yeni bir çözüm ve atak beklemesin. 3-5 genel başkan yardımçısı değişir olur biter" dedi. İşte Güngör'ün o zehir zemberek açıklamaları: 

"CHP'DE GENEL BAŞKAN DAHİL HERŞEY TOPTAN DEĞİŞMELİ"
"TOPLUM BİZE ANTİKACI GÖZÜYLE BAKIYOR"

"Değişimin kimlerle olmayacağını söyleyen arkadaşlar önerisini yapmalı. CHP'de Genel Başkan dahil tüm yönetim, tüzük, program toptan değişmelidir. Toplum bize antikacı dükkanı gözüyle bakıyor. Cinsiyet değil gençlik ve genç fikirler vitrine koyulmalıdır. Yeni Anayasa taslağı oluşturulmalıdır. Sosyal haklar bildirgesi sunulmalıdır. Siyasi Partiler Yasası, Siyasi Ahlak Yasası, Basın ve Medya Yasası, Vergi Yasa Tasarısı, Medeni Kanun ve Ceza Kanunu yeniden yazılmalıdır. Toplumu yenilik ve yenileşme sendromuna sokmadan, yeniyi kuramayız. Bunlarla bu işin olmayacağını gördük." 

"YÜRÜDÜK DE ADALET Mİ DEĞİŞTİ?"

"Yürüdükte adaletmi değişti? Bu kapsamda bir bildirgeyle statükoya başkaldırmaya varım! CHP'de demokrasi olmadan, fırsat eşitliği ve liyakat olmadan, çekim merkezi olması olanaksızdır. 70'lerdeki dalga değişimle yakalanmıştır. Emekliye, çiftçiye, asgari ücretliye, dul ve yetime gençe, hepsine verildi; ne oldu! Alınabildi mi? Değişim ve kökten radikal politikalarla, toplumu ve yaşamı değiştirmeye kararlı olunmalıdır. Umudunuzu yitirmeyin. Fikirlerinizi belirtmeden çekinmeyin. Mutlaka bir alıcısı bulunur."

Editör: TE Bilisim