Karadeniz Bölgesi'nde kar yağışı etkili oldu. Kastamonu merkezin yanı sıra Ilgaz Dağı ve ilçeler, kar yağışının ardından beyaz örtüyle kaplandı.

          - Meteoroloji Ordu için gün ve saat verdi!

Ağlı ilçesine bağlı Turnacık köyünün yolu, kar nedeniyle ulaşıma kapandı. İl Özel İdaresi, Kaymakamlık ve Köylere Hizmet Götürme Birliği ekipleri, yolun açılması için çalışma yürüttü. Karayolları ekipleri de ana yollarda olumsuzluk yaşanmaması için çalışma yaptı.

TOKAT

Tokat-Sivas kara yolundaki 1650 rakımlı Çamlıbel Geçidi'nde kar, aralıklarla devam etti. Kentin pek çok ilçesinde de kar etkili oldu. Karayolları ve İl Özel İdaresi ekipleri, ana yol ve köy yollarında kar küreme çalışması yaptı. Kar kalınlığı yüksek kesimlerde 35 santimetreye kadar ulaştı.

ÇANKIRI

AFAD Ordu İl Müdürlüğü'nde değişim AFAD Ordu İl Müdürlüğü'nde değişim

Çankırı'da akşam saatlerinde etkisini artıran kar yağışı, kenti beyaza bürüdü. Belediye ekipleri kaldırımlarda biriken karları temizlerken, trafik ekipleri de sürücüleri dikkatli olmaları konusunda uyardı. Kentin yüksek noktalarında İl Özel İdaresi ekipleri kar küreme ve tuzlama çalışması gerçekleştirdi.

ÇORUM

Çorum'da iki gündür aralıklarla devam eden yağış nedeniyle kent merkezinde kar kalınlığı 4 santimetreye ulaştı. Kar yağışının ardından ekiplerin karla mücadele çalışmaları da başladı. Çorum Belediyesi ekipleri, kent merkezinde kar küreme ve tuzlama çalışması yürüttü. Karayolları Şube Müdürlüğü ekipleri ise Samsun-Ankara kara yolunu ulaşıma açık tutmak için kar temizleme ve tuzlama çalışması yaptı. İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Recep Çıplak, il genelinde 158 köy yolunun ulaşıma kapandığını söyledi. Çıplak, "Kapalı köy yollarını açma çalışmaları 24 greyder, 2 kar bıçaklı kamyon ve 6 kepçe ile sürüyor. Doğum, diyaliz ve buna benzer insan sağlığının söz konusu olduğu durumlara öncelik vererek çalışmalarımızı sürdürüyoruz." dedi.

SİNOP

Olumsuz hava koşullarının iki gündür etkisini sürdürdüğü Sinop'un Ayancık, Türkeli ve Saraydüzü ilçelerinin bazı bölgelerine kar yağdı.

Ayancık ilçesinde Akgöl Tabiat Parkı, kar yağışının ardından beyaz örtüyle kaplandı. Saraydüzü ve Türkeli ilçelerinde ise bazı köylerde yağış etkili oldu. İl Özel İdaresi ekiplerince yağışın bulunduğu köy yollarında kar temizleme çalışması yapıldı.

Editör: TE Bilisim