Yufkacıyla kaçan elti eşi ve çocuklarına döndü

TÜRKİYE, Ordu'nun Fatsa ilçesinde yanında çalıştıkları yufkacı Muammer Ay ile kaçan Hamiden Duman ismindeki iki eltiyi konuşuyor. Ünlü sunucu ve televizyon programcısı Esra Erol, Antalya'da bulunan küçük elti Hamide Duman'ı Muammer Ay ve eltisi Hamide Duman'ın elinden kurtardı. Küçük elti canlı yayında eşiyle buluştu. Neler oldu, niye oldu hepsini anlattı. İşte ayrıntılar...

Yufkacıyla kaçan elti eşi ve çocuklarına döndü

Ordu'nun Fatsa ilçesinde yanında çalıştıkları yufkacı Muammer Ay'a kaçan eltilerden birini Türkiye'nin en çok izlenen programlarından birine imza atan ünlü sunucu ve televizyon programcısı Esra Erol kurtardı. 

Ordulu Hamide Duman isimli iki elti, 11 Mart'ta yufkacı Muammer Ay'a kaçtı. 2 çocuk babası Mehmet Duman, ATV'de yayınlanan Esra Erol'da programına katıldı, 17 yıl önce evlendiği eşi Hamide Duman'a 11 Mart'tan bu yana ulaşamadığını anlattı. İki eltinin yanında çalıştıkları yufkacı Muammer Ay ile birlikte Antalya'ya kaçtığı, eltisinin de onlarla birlikte olduğu ortaya çıktı.

Mehmet Duman'ın eşi 2 çocuk annesi Hamide Duman, yufkacı Muammer Ay ile gönül ilişkisi olduğunu itiraf etti. Peki elti 3 çocuk annesi Hamide Duman neden onlarla birlikte kaçtı? Tüm Türkiye bu sorunun yanıtını bekliyordu. Esra Erol, bu gizemi de çözdü. Israrlı yayınlarla ikna edilerek Esra Erol ve ekibi tarafından Antalya'dan İstanbul'a getirilen Hamide Duman, günler sonra canlı yayında eşi Ercan Duman'la buluştu ve uzun süre birbirlerine sarıldılar. 

KÜÇÜK ELTİ "PİŞMANIM" DEDİ

Küçük elti Hamide Duman, "Neden?" sorusuna "Çocuklarımı çok özledim. Hatalı davrandım. İlk başta nasıl hayır dedim onu da bilmiyorum. O an ben kendim gitmek istedim. Çok pişmanım. Siz telefon açmıştınız, çocuklarınız hasta demiştiniz. O zaman çok dayanamadım. Eşimi ve çocuklarımı çok özledim" dedi. 

Esra Erol ise "Mutlu musun geri döndüğüne? İyi yapmış mıyım?" diye sordu. Küçük elti Hamide "Evet" diyerek yanıt verdi. 

"YUFKACI MUAMMER NAZAR DUASI OKUMUŞ"
"BANA SU İÇİRDİ"

Muammer Ay'ın sözde hocalık adı altında insanlara tesir ettiği yönündeki iddiaların olduğu şeklindeki bir soruya yanıt veren Hamide Duman, "Ben sadece iş yerinde bir kere nazar duası okutturdum. Başka da birşeyini bilmiyorum. Su verdi, suya okumuştu. Annem ile birlikte içtik. Ben kendim istemiştim. Okuduğunu duydum sadece. Kendisi söyledi. Daha önce hafızım dedi, öyle okutmuştu" diye konuştu.

"O AKŞAM KİMİN EVİNDE KALDIKLARINI SÖYLEYEMEDİ"

Eltisinin kendisini aramasıyla birlikte kaçmaya karar verdikleri 11 Mart gününü anlatan Hamide Duman, "11 Mart akşamı taksiye bindik, bir arkadaşında kaldık. Eltimle ileride cami var, oradan taksiye bindik. Taksiye bindikten sonra bizi yoldan aldı" dedi, uzun süre de kimin evinde kaldıklarını bir türlü söyleyemedi.

ISRARLI SORULAR ÜZERİNE "KUZENİYDİ" DEDİ

Esra Erol'un ısrarlı soruları üzerine evinde kaldıkları kişinin eşi ve herkes tarafından tanınan biri olduğunu söyleyen küçük elti Hamide Duman, ilerleyen dakikalarda bindikleri taksiye Muammer Ay'ın da bindiğini belirterek, "Kuzeniydi. Muammer Ay'ın kuzeniydi, 1 gün evinde kaldık. Beni 'baldızım' diye tanıttı. Eltim Hamide için de 'eşim olacak' dedi. Eltimin ilişkisini de biliyordu" şeklinde konuştu. 

İKİ ELTİNİN YANINA KAÇTIĞI YUFKACI MUAMMER AY TELEFONLA BAĞLANDI

Telefonla canlı yayına bağlanan Muammer Ay, 15-16 yaşlarında Kuran kursuna gittiğini ve hafızlık yaptığını söyledi. Bu sırada Esra Erol'un ekibi, "Hafızlık yapan birisi dini nikaha düşmeyen kadını yanında gezdirir mi?" diye sordu. Muammer Ay da, "Onun günahı da bırakın benim olsun" diyerek yanıt vermekle yetindi.

"HAKKIMIZDA BİLDİKLERİ..."

Bunun üzerine Esra Erol "Bak işinize geldiğinde günahı benim olsun oluyor. Ben şunu sormak istiyorum. Bu kadını niye yanınıza aldınız?" dedi. Muammer Ay da bu soruya, "O kadını yanımıza almamızdaki sebep, şu anda yanımdaki Hamide'nin Muammer gelmesi gerekiyor. Bizim hakkımızda bildikleri O'nun başına bela olur dedi ve gelmek istediğini söyledi. Ne diyebilirim yani? Bizim yüzümüzden başı belaya girmesin, gelmek istiyorsa gelsin dedim" diye konuştu.

Bu sırada Hamide Duman, programın bitimine 30 saniye kala eşi Ercan Duman'ın da ısrarlarıyla 11 Mart'ta kaçtıkları gün yanında kaldıkları Muammer Ay'ın yeğeninin adını da söyleyerek, "Aşkın'da kaldık. Kaldığı yeğeni" diye konuştu. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER