31 Mart 2024 Yerel Seçimleri'nde Kabataş'tan Belediye Başkanı seçilen CHP'li Bülent Güney mazbatasını alarak görevine resmen başladı.

Cemal Enginyurt'tan milletvekillerine protesto çağrısı Cemal Enginyurt'tan milletvekillerine protesto çağrısı

Kabataş Adliyesi'ndeki mazbata takdim törenine CHP Ordu Milletvekili Seyit Torun ile CHP Ordu Milletvekili Dr.Mustafa Adıgüzel de katıldı. CHP'li Torun, "Kabataş Belediye Başkanımız Bülent Güney mazbatasını aldı. Hayırlı, uğurlu olsun. Kabataşımızın, Ordumuzun gözü aydın olsun" derken, Güney Kabataş'taki projelerini hayata geçirmek için sabırsızlandıklarını açıkladı.

Kabataş'ın yeni Belediye Başkanı Bülent Güney, önceki Belediye Başkanı AK Partili Yakup Yılmaz'dan görevi bugün resmi olarak devralacak.

KABATAŞ'TA EN YAKIN RAKİBİNİ 391 OYLA GEÇTİ

Resmi olmayan kesin sonuçlara göre CHP'nin Kabataş Belediye Başkan adayı Bülent Güney, yüzde 36.3'lük oran ve 2 bin 655 oyla en yakın rakibi olan İYİ Parti'nin adayı Cemalettin Türk'ü 391 oyla geride bıraktı. Cemalettin Türk 2 bin 264 oy, AK Parti'nin adayı Yakup Yılmaz 2 bin 161, Yeniden Refah Partisi'nin adayı Yakup Zil 155 oy, Büyük Birlik Partisi'nin adayı Ahmet Kışla 22 oy, Bağımsız Türkiye Partisi'nin adayı Yusuf Korkmaz 22 oy, Saadet Partisi'nin adayı Rümeysa Koçan 18 oy ve Halkın Kurtuluş Partisi adayı Dilek Özdemir Boyraz ise 8 oy almıştı.    

Editör: Haber Merkezi