İYİ Parti 5'inci Olağanüstü Kurultayı bugün gerçekleştirildi. Meral Akşener’in yeniden aday olmadığı kurultayda Müsavat Dervişoğlu, Koray Aydın ve Günay Kodaz yarıştı. 

Mehmet Tolga Akalın, ikinci tur seçimlerine katılmayarak adaylık yarışından çekildi. İkinci turda da genel başkan belli olmadı ve seçim üçüncü tura kaldı. Kurultayda veda konuşması yapan Akşener, "Bugün bu kürsüden son kez konuşuyorum. Bugün emaneti devretme günü. Bugün üzerime düşen her şeyi yapmış olmanın huzuruyla son kez karşınızdayım" ifadelerini kullandı. 

İYİ Parti'de yeni Genel Başkan Müsavat Dervişoğlu seçildi. Seçiminin üçüncü turunda Müsavat Dervişoğlu 611, Koray Aydın ise 548 delegenin oyunu aldı.

Bugün, iyi ve cesurlar hareketinin siyasi ahlakı, feraseti ve demokrasi anlayışı için iftiharla anacağımız bir kongre gerçekleştirdik.

Enver Yılmaz görevini Oktay Vural'dan devraldı Enver Yılmaz görevini Oktay Vural'dan devraldı

Sosyal medya hesabından paylaşımda bulunan Dervişoğlu, "5'inci Olağanüstü Kongremizde beni genel başkanlık görevine layık gören İYİ Parti ailemizin her bir ferdine minnettarım. Partimizin güçlü yarınları için kardeşlik ruhuyla kongre sürecini yürüttüğümüz dava arkadaşlarım; Sayın Koray Aydın’a ve Sayın Mehmet Tolga Akalın’a yürekten teşekkür ediyorum. Kurucu Genel Başkanımız Sayın Meral Akşener’den devraldığımız bayrağı hep birlikte iktidar yoluna taşıyacağız" dedi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, İYİ Parti’nin 5’inci Olağanüstü Kurultayı'nda Genel Başkanlığa seçilen Müsavat Dervişoğlu’nu telefonla arayarak tebrik etti. 

Editör: Haber Merkezi