İYİ Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu 5'inci Olağan Kurultay'ın ardından Genel Başkan seçildikten sonra ilk ziyaretini memleketi Ordu'ya yapacak. Dervişoğlu'nu Seçim İşleri Başkanı ve Genel Başkan Yardımcısı Enver Yılmaz da eşlik edecek. İki ismin Ordu'da gövde gösterisi yapması bekleniyor.

10 ve 11 Mayıs tarihlerinde iki günlük ziyaret kapsasında İYİ Parti Lideri ilk olarak Ünye Akçay Mevkii'nde karşılanacak. Ünye'deki ziyaretlerinden ardından saat 14:00'de Fatsa'ya hareket edecek olan heyet burada düzenlenen mitingde konuşacak.

Enver Yılmaz İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı oldu Enver Yılmaz İYİ Parti Genel Başkan Yardımcısı oldu

ALTINORDU'DA GÖVDE GÖSTERİSİ

11 Mayıs Cumartesi Ordu temaslarını sürdürecek olan İYİ Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu, beraberinde Siyasi İşler Başkanı Enver Yılmaz ile birlikte adeta gövde gösterisi yapacak. 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimleri'nde İYİ Parti'nin Ordu'da seçim kazandığı tek ilçe olan Korgan'da, Korgan Belediye Başkanı Sait Korgan'ı ziyaret edecek olan heyet, 13:30'da burada miting düzenleyecek. Heyetin son durağı ise Altınordu ilçesi olacak. Saat 16:00'da Sırrı Paşa ve Süleyman Felek Caddesi'nde vatandaşlarla buluşacak olan Dervişoğlu'nun Ordu'daki son durağı İYİ Parti Ordu İl Başkanlığı olacak. 

DERVİŞOĞLU'NUN İKİNCİ MEMLEKETİ İZMİR'DE BÜYÜK KRİZ

Öte yandan İYİ Parti teşkilatlarındaki tansiyon ise hala düşmüş değil. Ardı ardına yaşanan istifalar zincirine bir halka da İYİ Parti Genel Başkanı Müsavat Dervişoğlu'nun ikinci memleketi sayılan İzmir'de yaşandı. İYİ Parti İzmir İl Başkanı Ülkü Doğan, partisinin kurultayı sonrası İzmir'de 400 civarında üye ile Gaziemir ve Bornova teşkilatlarının istifa ettiğini ancak bu sayının makul olduğunu söyledi.Ancak Doğan, "İstifalar nedeniyle 'İYİ Parti bitti' yaygarasının oluşturacak bir oranda istifa yok. Kurultay sonrasında partimize 198 yeni üye kaydı yapıldı" dedi.

Editör: Haber Merkezi