Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı CHP'li Mansur Yavaş ile yakınlığıyla bilinen Ankara Milletvekili Yüksel Arslan, İYİ Parti Genel Başkanı Akşener'in yerel seçimlere partisinin kendi kadrolarıyla gireceklerini duyurmasının ardından partisinden istifa ettiğini açıkladı.

Sosyal medya hesabı X'ten açıklamalarını paylaşan Ankara Milletvekili Yüksel Arslan, İYİ Parti'nin Türk siyasetindeki derin boşluğu doldurmak ve seçmen iradesinin en doğru şekilde TBMM'ye yansımasını sağlamak amacıyla kurulduğunu belirterek, "Benim de İYİ Parti'de bulunma nedenim budur" ifadelerini kullandı.

14 Mayıs Cumhurbaşkanlığı Seçimleri'nde yaşanan ittifak tartışmalarının önümüzdeki yerel seçimler nezdinde de yaşanmaya devam ettiğini belirten Arslan, "Seçimlerde iktidar medyasının kara propagandası adaylarımızı, yöneticilerimizi olumsuz yönde etkilemiştir. Seçim sürecinde yaşanan olumsuzlukları değerlendirmeye alan İYİ Parti 31 Mart 2024 yerel seçimlerine ittifaksız girme yönünde bir irade beyan etmiştir. Partimiz iradesini beyan etmesine rağmen ben mevcut siyasi ve sosyal gerçeklikten hareketle sürecin başından itibaren Ankara özelinde partimizin tabanının iradesini, beklentilerini karşılayacak sağduyulu bir kararın alınması için çaba sarf ettim. Ankara Büyükşehir Belediyesinin de 5 yıldır Millet İttifakı'nın belediyesi gibi çalıştığını, bu süreçte İYİ Parti Ankara İl Başkanlığı'mızın ve 21 ilçe başkanımızın Sayın Mansur Yavaş'ı desteklediklerini anlattım. Sayın Genel Başkanımızın Uşak'ta yaptığı toplantıda kullandığı ifadeler sonrasında Ankara ile ilgili de seçim iş birliği zeminin ortadan kalktığı kanaatine vardım. Benim özel gayretlerimin "partime zarar vermek, kumpas kurmak, operasyon çekmek" şeklinde itham edilmesi üzüntü vericidir." dedi.

Enver Yılmaz görevini Oktay Vural'dan devraldı Enver Yılmaz görevini Oktay Vural'dan devraldı

Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş'ın başta Ankaralılar olmak üzere herkesin takdirini kazandığını ve gönlünde taht kurduğunu belirten Arslan, "Mansur Yavaş'ın siyasi duruşu ve Ankara Büyükşehir Belediyesi'nin 5 yıllık süreçte olumlu yönde değişen çehresi dikkate alınmalıdır. Rantın yerine üretimi ikame eden, yardımlaşma, dayanışma ve paylaşım kültürünü hizmetlerine yansıtan Mansur Yavaş belediyeciliğinin kurumsallaşmasına destek verilmelidir. Sayın Mansur Yavaş'ı çocukluğumdan beri tanırım. Namuslu, şerefli, haysiyetli bir insan olduğunu her zaman ve her zeminde ispat etmiştir. Bu sebeple yol arkadaşlığı yapmaktan, dava arkadaşı olmaktan bahtiyarlık duyuyorum. TBMM üyeliğimi bağımsız milletvekili olarak devam ettirmek üzere 21.12.2023 tarihi itibarıyla İYİ Parti üyeliğinden istifa ediyorum." dedi. 

Editör: Haber Merkezi