İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, beraberinde İYİ Parti Siyasi İşler  Başkanı Oktay Vural, Grup Başkanvekili İzmir Milletvekili Müsavat Dervişoğlu, Mali İşler Başkanı Sedat Aksakallı ve Ordu eski milletvekili İYİ Parti Ankara İl Başkanı Yener Yıldırım ile birlikte Ordu'ya geldi. 

290124_3a_aksener

İlk olarak İYİ Parti Ordu İl Başkanlığı'nı ziyaret eden Akşener burada gazetecilere açıklamalarda bulundu.

"Bugün burada Ordu Büyükşehir Belediye Başkan adayımızı ve ilçe belediye başkan adaylarımızın bir bölümünü açıklamak ilan etmek üzere geldik. Bu benim için ekstra heyecan verici bir durum. Çünkü Sayın Enver Yılmaz, hem birlikte milletvekilliği yaptığım, hem belediye başkanlığı Ordu'nun bir evladı. Bir de hakimliği var. Dolayısıyla hem siyasetin başlangıç noktasından geliyor, hem devlet umuru görmüş. Hem belediye başkanlığı görevi yürütmüş. Yani yasamayı biliyor. Hukuku biliyor, devlet umuru görmüş. Yerelde nasip hizmet yapılır biliyor. Bir ortak özelliğimiz daha var. O Ordu'nun AK Parti kurucu il başkanı, ben de AK Parti'nin en başında kurucular arasında yer alma noktasında bir insandım. Daha sonra bazı şeyler kafama yatmadığı için ayrıldım. Biz ayrıldığımız andan itibaren hiçbir zaman işi şahsileştirmedik. Umarım Ordulular bir bütün olarak, Ordu'da sakinlik isteyenler, iki kutuplu sistemin bitmesini isteyenler teveccüh gösterilip seçilmesini istiyorum" ifadelerini kullandı. 

290124_3c_aksener
  
İl Başkanlığı'ndaki buluşmanın ardından Altınordu esnaflarını ziyaret eden Akşener, Ordu Kültür Sanat Merkezi'nde gerçekleştirilen 'Aday Tanıtım Toplantısı'na katıldı. "Bugün nedense çok mutluyum" diyerek sözlerine başlayan Akşener, "Niye mutluyum biliyor musunuz? Bugün burada teşkilatlarımızla adayımızın nasıl hemhal olduğunu ve Ordu Büyükşehri nasıl kazanacağımızın ışıklarını aranızda gördüğüm için çok mutluyum." dedi. 

290124_3d_aksener

Türkiye'de siyasetin ve siyasetçilerin kutuplaştırıldığını belirten Akşener, "Eğer rekabet düzgün götürülebilirse Ordu'dayız, Ordu kazanacak. Ordu'da yaşayan herkes kazanacak. Onun için çok mutluyum. Bu yolculuk herkesi kapsayan, herkese dokunan ve hiç kimsenin ayrıştırılmadığı, ayrıştırılmayacağı bir yolculuk ve sonucunda da kazanının Ordulunun olduğu bir yolculuk" ifadelerini kullandı. 

Fındık fiyatı en az 150 TL olmalı Fındık fiyatı en az 150 TL olmalı

EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞI ASGARİ ÜCRET OLMALI

Konuşmasının satır aralarında son günlerin en önemli gündem maddelerinden biri olan emekli maaşları konusuna da değinen Akşener sözlerini şu şekilde sürdürdü: "Buradan bir öneride bulunmak istiyorum. Sayın Erdoğan derhal seyyanen emeklilere bir para vermen lazım. En düşük emekli maaşı da asgari ücret kadar olmalıdır. Senelerdir bunu söylüyoruz. (Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Enver Yılmaz'a dönerek) Her emekliye 1500 lira her ay verebilecek pozisyonda mısın? Geldiğimizde vereceğiz diyor. Her ay 1500 lira para verecek. Emekli öldü, emekli sürünüyor ama aç. Tok açın halinden anlamıyor. İşte bunların konuşulduğu bir Türkiye istediğimiz için yola çıktık."

290124_3b_aksener

ADAYLAR TANITILDI

Toplantının son bölümünde İYİ Parti'nin Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Enver Yılmaz, Ünye Belediye Başkan Adayı Ahmet Arpacıoğlu, Akkuş Belediye Başkanı Alpay Kocagöz, Kabataş Belediye Başkan Adayı Cemalettin Türk, Kabadüz Belediye Başkan Adayı Mustafa Kemal Baş olarak tanıtıldı.  

Editör: Haber Merkezi