İYİ Parti'nin 2018 ve 2023 yılları arasında Altınordu İlçe Başkanlığı görevini yürüten İbrahim Yeşilalan, beraberinde bir grup partili arkadaşıyla birlikte Tahıl Pazarı'nda basın toplantısı düzenledi.

İlçe Başkanı olarak seçildiği günden bugüne kadar Altınordu İlçe Teşkilatı'ndaki 368 olan üye sayısını 2600'ü resmi 340'ı gönüllü olmak üzere 2940'a çıkardığını söyledi.

160324 1D

İYİ Parti'nin Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı Enver Yılmaz'a isim vermeden tepki gösteren Yeşilalan, "Genel Merkez başına buyruk bir şekilde kimseyle istişare etmeden, 31 Mart 2024 Yerel Seçimleri için Büyükşehir Belediye Başkan adayını da parti tüzüğüne aykırı olan bir kişiyi belirledi. Daha önce ne fikrimizle, ne ideolojimizle alakası olmayan, bir partiden büyükşehir belediye başkanı olan bu zat, şimdi bizim başımıza zorla, cebren ve usulsüzce büyükşehir belediye başkanı yapılmak istenmektedir. Atatürk değerlerine sadık Türk milliyetçileri olarak biz boynumuza tasma taktırmayız. Mezkur zat, büyükşehir belediye başkanı olduğu dönemde sürgün edilen İl Özel İdare kaynaklı 164 idari ve 300'den fazla ünvanlı vasıflı işçi kardeşimizi ve yine Ordu yerelinde çeşitli belediyelerimizden 214 memurumuzu ve 550 işçi pozisyonunda şehrimize hizmet eden toplamda 1300'ü aşkın insanın ekmeğine kan doğrayarak eşi görülmemiş bir kıyım uygulamıştır. Biz bunları unutmadık. Kimlerle kapalı kapılar arkasında ne pazarlık ettiği belli olmayan birisiyle yol yürümeyeceğim" ifadelerini kullandı.

Bakan Mehmet Özhaseki görevinden alındı Bakan Mehmet Özhaseki görevinden alındı

"GÖRDÜĞÜM LÜZUMSUZLAR ÜZERİNE İSTİFA EDİYORUZ"

İYİ Parti Altınordu eski İlçe Başkanı İbrahim Yeşilalan, "Birlikte çalıştığımız il ve ilçe yönetim kurulumuz ve İYİ Parti üyesi arkadaşlarımla birlikte eskilerin deyimiyle gördüğüm lüzum üzerine değil, gördüğüm lüzumsuzlar üzerine İYİ Parti'den istifa ediyoruz. Utanacağınız işlerden uzak durmanızı tavsiye ederim. Kaldıramayacağınız veballerden kaçmanızı rica ederim" şeklinde konuştu. 

160324 1E

1000'DEN FAZLA ÜYENİN İSTİFA ETTİĞİNİ AÇIKLADI

Yeşilalan, açıklamalarının ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı, İYİ Parti Altınordu İlçe Başkanlığı'nın 2600 olan resmi üye sayısının 1000'lere kadar düştüğünü belirterek, "E-devlet üzerinden istifa ettiğimiz için üç gün sonra bu rakamlar ortaya çıkacak. Binden fazla partili arkadaşım İYİ Parti'den istifa etti ve üye sayısı binlere kadar geriledi" ifadelerini kullandı.

Editör: Haber Merkezi