Türkiye 31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimleri için sandık başına gitti. Ordu'da seçimini yaptı, saatler 16:00'yı gösterdiğinde sandıklar kapandı ve oy sayımlarına geçildi. 

Saatler 20:30'u gösterdiğinde resmi olmayan kesin sonuçlara göre Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığı seçimlerinde Cumhur İttifakı'nın adayı AK Partili Dr.Mehmet Hilmi Güler yüzde 40.3'lik oy oranıyla seçimleri önde götürürken, en yakın rakibi İYİ Parti'nin adayı Enver Yılmaz ise şimdilik yüzde 37.2'de kaldı. Ancak oy sayımları halen devam ediyor.

OBB Başkanı Güler: "Av laf çok iş yapacağız" OBB Başkanı Güler: "Av laf çok iş yapacağız"

Öte yanan CHP'nin Ordu Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Zekai Sana yüzde 15.1, Yeniden Refah Partisi'nin adayı Adem Ağça yüzde 3, Ordu'nun Bağımsız Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Seyfi Dizek ise yüzde 2.6 oranında oy aldı. 

Saadet Partisi, Zafer Partisi, Bağımsız Türkiye Partisi, Demokratik Sol Parti, Demokrat Parti, Halkların Eşitlik ve Demokrasi Partisi, Türkiye İşçi Partisi, Hür Dava Partisi ve Vatan Partisi'nin adayları ise saat 20:30 itibari ile 1000 (bin) oyun altında kalan isim ve partiler oldu.  

AK PARTİ'DE BÜYÜK OY KAYBI VAR

Saatler 20:30'u gösterdiğinde resmi olmayan kesin sonuçlara göre Ordu'da Altınordu, Çamaş, Gürgentepe ve Kabataş Cumhuriyet Halk Partisi'ne geçti. 

Çaybaşı ilçesinde ise Yeniden Refah Partisi'nin Belediye Başkan Adayı Mesut Karayiğit, AK Parti Belediye Başkan Adayı İsmet Yanık'ın önüne geçti.

Gülyalı'da Cumhur İttifakı'nın adayı MHP'li Medet Sipahi ve İkizce'de Osman Kaygı önde gidiyor. 

Önemli bir değişim de Korgan'da yaşandı. Saatler 20:30'u gösterdiğinde AK Parti'nin Belediye Başkan Adayı Tuncay Kiraz, İYİ Parti'nin Adayı Sait Korgan'ın gerisine düşerken, Çatalpınar'da da benzer bir durum yaşandı. İYİ Parti'nin Adayı Ahmet Ali İbaç, AK Parti'nin adayı Ahmet Özay'ın önüne geçti.  

Hali hazırda ise AK Parti 10, CHP 4, İYİ Parti 2, MHP 2 ve Yeniden Refah Partisi ise 1 belediyeyi almış durumda.

SANDIKLARIN YÜZDE 46'SI AÇILDI

Öte yandan Ordu il genelinde toplam 2 bin 228 sandığın yüzde 46'sı açılmış durumda. 208 bin 113 kullanılan oydan ise 201 bin 829'u geçerli sayıldı. Şimdilik Başkan Güler'in aldığı oy oranı 81 bini geçerken, İYİ Parti Adayı Enver Yılmaz'ın oyu ise 75 sınırlarını aştı.   

Editör: Haber Merkezi