Nuri Genç Hoca son yolculuğuna uğurlandı

KARADENİZ Bölgesi'nde özellikle Ordu ve Giresun'un önemli kanaat önderlerinden, din ve ilim adamı Nuri Genç hocaefendi, bugün dualar ve gözyaşlarıyla son yolculuğuna uğurlandı. 91 yaşında vefat eden Genç'in cenazesine, iş, siyaset, spor, ekonomi ve bürokrasinin yanı sıra yüzlerce seveni adeta Giresun'a akın etti.

Nuri Genç Hoca son yolculuğuna uğurlandı

Ankara'da tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden kanaat önderlerinden 91 yaşındaki Nuri Genç Hoca, memleketi Giresun'un Piraziz ilçesinde son yolculuğuna uğurlandı.

Naaşı Bulancak ilçesine getirilen Genç için Sarayburnu Camisi'nde cenaze töreni düzenlendi. Törene, Genç'in ailesi ve yakınlarının yanı sıra Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Hilmi Güler, Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören, Fatsa Belediye Başkanı İbrahim Etem Kibar, Demokrat Parti Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt, Giresun Valisi Enver Ünlü, AK Parti Giresun Milletvekilleri Cemal Öztürk, Kadir Aydın ve Sabri Öztürk, AK Parti İstanbul Milletvekili Hasan Turan, Diyanet İşleri Başkanlığı Başmüfettişi Mahmut Göl ile çok sayıda vatandaş katıldı. 

CENAZE NAMAZINI OĞLU KILDIRDI

Giresun Müftü Yardımcısı olan oğlu Yusuf Genç tarafından kıldırılan cenaze namazının ardından Genç'in cenazesi, Piraziz ilçesine bağlı Tepeköy köyünde toprağa verildi.

eko

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER