Kayıp vatandaş MOBESE'den bulundu!

ORDU'da bindiği özel halk otobüsünden indikten sonra kendisinden bir daha haber alınamayan alzheimer hastası vatandaş için arama-kurtarma ve sağlık ekipleri seferber oldu. Ancak arama çalışmaları sonuç vermedi. Bunun üzerine polis, olayın en başına döndü ve şahsın dolmuştan en son indiği durağı MOBESE kameralarından tespit edince kayıp vatandaş sağ olarak bulundu.

www.netordu.com
Kayıp vatandaş MOBESE'den bulundu!

Altınordu ilçesine bağlı Nizamettin Mahallesi'nde yaşayan ve alzheimer hastası olduğu bildirilen Hasan Gültekin isimli yaşlı vatandaş, bindiği dolmuştan indikten sonra bir daha kendisinden haber alınamadı. 

Hasta ve yaşlı adamın durumunu yakınlarının polise bildirmesi üzerine İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü'nden 6, Büyükyehird İtfaile Daire Başkanlığı'ndan 10, İl Sağlık Müdürlüğü'ne bağlı UMKE'den 3 olmak üzere toplam 19 kişilik uzman ekibe, 20 kişilik bir de vatandaş grubu eşlik etti. Arama çalışmaları akşam saatlerine kadar sürdü ancak bir sonuç alınamadı. 

MOBESELER DEVREYE GİRDİ

Ordu Valisi Seddar Yavuz, kayıp vatandaşın bulunamaması üzerine İl Emniyet Müdürlüğü ekiplerinin MOBESE kameralarından tespit çalışmalarına başlandığını belirterek, "Yapılan incelemede kayıp şahsın Nizamettin Mahallesi'nde dolmuştan indiği yer tespit edilerek, yön takibi yapılmak suretiyle kayıp Hasan Gültekin sağ olarak bulunmuştur" dedi. 

eko

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER