Giresun Belediyesi'nden örnek hizmet!

GİRESUN Belediyesi, yayalaştırdığı bazı caddelerde örnek sayılabilecek bir projeyi başlattı. Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, iki adet engelli aracıyla yılda 45 bin yaşlı ve engelliyi taşıyor.

Giresun Belediyesi'nden örnek hizmet!
GİRESUN - Giresun Belediye Başkanı Kerim Aksu, şehrin en işlek caddesi olan Gazi Caddesi'nin araç trafiğine kapatılmasının ardından, yaşlı ve engelli araçlarını hizmete sunduklarını belirterek, "Bir yılda yaklaşık 45 bin yolcu taşıdık" diye konuştu.

Günde 80 sefer gerçekleştiren ve Belediye Sosyal İşler Müdürlüğü bünyesinde çalışan üç kişi kapasiteli 2 adet yaşlı ve engelli aracı, haftanın 5 günü sabah 09.00- 17.00, Cumartesi günü saat 11.00- 16.00 arasında seferler yapıyor. 

"ÜCRETSİZ HİZMET VERİYOR"

Günlük 80 seferde yaklaşık 300 dolayında yolcu taşıyan araçlar, bir yılda ise 45 binin üzerinde vatandaşa hizmet veriyor. Atatürk Meydanı-Belediye önünden aldığı yolcuları Gazi Caddesi üzerinden Tepebaşı-Debboy mevkiine kadar çıkaran araçlar, yine buradan aldıkları yolcuları Atatürk Meydanı'na getiriyor. Ücretsiz hizmet veren araçlardan yaşlı, engelli ve hamileler yararlanabiliyor. Araçlar havaların yağışlı olmadığı günlerde seferlerini aralıksız sürdürüyor.

Güncelleme Tarihi: 31 Mayıs 2016, 01:19

Erol KÜÇÜKOĞLU

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER