Dualar Aksın Hoca için!

ORDU'nun Altınordu ilçesindeki evinin balkonunda başına metal bir cismin isabet etmesi sonucu Opr.Dr.Aksın Serarslan ağır yaralandı. Önce özel bir hastaneye, ardından Samsun'a sevk edilen Serarslan'ın maganda kurşununa kurban gittiği ortaya çıktı. Sağlık durumunun ağır olduğu öğrenilen Aksın Serarslan ile ilgili Ordu Valiliği, pompalı tüfekle ratgele ateş eden 1 kişinin yakalandığını ve tutuklanarak cezaevine gönderildiğini açıkladı.

Dualar Aksın Hoca için!

Ordu'nun Altınordu ilçesine bağlı Kumbaşı Mahallesi 4.Sokak'ta bulunan evinin balkonunda başına metal cisim isabet etmesi sonucu ağır yaralanan kulak burun boğaz uzmanı Opr.Dr.Aksın Serarslan tedavi altına alındı.

Fatsa'da özel bir hastanede görev yapan Serarslan'ın yere yığıldığını gören ailesi, durumu 112 Acil Servis ekiplerine bildirdi. Evde ilk müdahalesi yapılan doktor, önce özel bir hastaneye ardından Samsun'a sevk edildi. 

Ordu İl Sağlık Müdürü Mustafa Kasapoğlu, meslektaşının önemli bir beyin ameliyatı geçirdiğini söyledi. 

YİNE MAGANDA KURŞUNU!

Olay ile ilgili çalışma başlatan Ordu İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerinin özel teknik cihazlarla birlikte yaptığı çalışmalar sonucu Dr.Serarslan'ın başına maganda kurşununun isabet ettiği ortaya çıktı.

Ordu Valiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada, "12 Aralık 2021 günü saat 14:20 sıralarında, Altınordu ilçemizin Kumbaşı Mahallesi 4. Sokak üzerinde meydana gelen 'Taksirle Yaralama' olayı ile ilgili olarak; Aksın Serarslan isimli şahıs ikametinin balkonunda bulunduğu sırada baş kısmından silahla yaralanmış, kaldırıldığı hastanede 'hayati tehlike vardır' kaydıyla tedavi altına alınmıştır. Olay yerinde ve çevresinde bahse konu silahın ateşlenebileceği yön ve yer tespiti ile alakalı teknik cihazla çalışmalar yapılmış, olay yerine kuş uçuşu yaklaşık 130 metre mesafede bahçe içerisinde 8 adet üzerinde Slug ibareli yeşil renkli boş tüfek kartuşu bulunmuştur.
 
Olayla ilgili yapılan çevre araştırmaları ve Plaka Tanıma Sistemi (PTS) kayıtlarının incelenmesi sonucu; olayı gerçekleştirdiği tespit edilen L.A. isimli şahsın ikameti ve aracında yapılan aramada 1 adet Walter marka tüfek ve olay yerindeki boş kartuşlarla aynı kalibre, marka ve renkte çok sayıda fişek ele geçirilerek suç unsurlarına el konulmuştur. Şüpheli şahıs gözaltına alınmış, yapılan ilk görüşmede olay yerinde atış talimi yaptığını beyan etmiş olup, sevk edildiği adli makamlarca tutuklanmıştır" ifadeleri kullanıldı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER