31 Mart 2024 Mahalli İdareler Genel Seçimleri'ne artık saatler kaldı.

290324 1D

Ülke genelinde olduğu gibi Ordu'da da siyaset kazanı kaynamaya, siyasi söylemler kızışmaya başladı. Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı ve Cumhur İttifakı yeniden adayı Dr.Mehmet Hilmi Güler, beraberinde Cumhur İttifakı Ordu milletvekilleriyle birlikte Güngentepe'lilerle buluştu.  

290324 1E

Gürgentepe'de oldukça kalabalık bir miting gerçekleştiren Başkan Güler, son derece dikkat çekici bir açıklamaya imza attı. Güler'in bu açıklaması aynı zamanda bir uyarı niteliğinde de oldu.

GÜLER: "BİZİM 15 TEMMUZ'UMUZ 31 MART AKŞAMI OLACAK"

Cumhur İttifakı Ordu Büyükşehir Belediye Başkan adayı Güler, Gürgentepe Meydanı'nı hınca hınç dolduran kalabalığa seslendi. Siyasi söylemlerin sertleştiği Ordu'da özellikle dikkat çeken bir açıklamaya imza attı. Aslında bu açıklamasıyla hem tüm Ordululara, hem de Gürgentepe halkına uyarılarda bulundu, "Oyuna gelmeyin" dedi. 

Ordu'da 15 Temmuz şehitleri dualarla anıldı Ordu'da 15 Temmuz şehitleri dualarla anıldı

290324 1G

İşte o açıklamalar:

"31 Mart çok önemli. Bizim 15 Temmuz'umuz 31 Mart akşamı olacak. Buna özellikle dikkat edin.

290324 1F

Çünkü bütün meseleler Ordu üzerine toplanıyor. Herkes Ordu'yu merak ediyor. Ordu, biraz önce Mustafa Hamarat kardeşimizin ifade ettiği gibi pilot il olarak seçilmiş. Buradaki seçimlere dikkat edin, oyuna gelmeyin. Ben 50 yıldır bu memlekete hizmet ediyorum."

290324 1H

"GÜRGENTEPE PIRIL PIRIL OLACAK"

Başkan Güler, bu açıklamaların ardından Gürgentepelileri son derece samimi de biz söz verdi, "Bizim tek amacımız var, Gürgentepe'yi yıldız yapmak. Şu ana kadar Gürgentepe'nin bütçesininh 5 katı kadar Büyükşehir olarak yatırım yaptık. Yollarını yaptık, sularını yaptık, asfaltlarını yaptık.

290324 1I

Geri kalan kısımlarda da yol ve su sorununuz kalmayacak. Gürgentepe'nin dış cephesiyle birlikte aydınlatmalarını da yapıp pırıl pırıl bir Gürgentepe çıkacak ortaya. Türkiye'ye, Ordu'ya nasıl getirdiysek Gürgentepe'ye de doğalgazı getireceğiz" ifadelerini kulllandı.

290324 1Ö

Editör: Haber Merkezi