Hataylı Şehit Ulaştırma Sözleşmeli Er Adem Kel, memleketinde dualar eşliğinde son yolculuğuna uğurlandı. Şehit Sözleşmeli Er Adem Kel, 13 Şubat'ta Hakkari-Şırnak otoyolunda arızalanan askeri araca müdahale ederken meydana gelen kazada yaralandı ve kaldırıldığı hastanede yapılan tüm müdahalelere rağmen kurtarılamayarak şehit oldu. 

24 yaşındaki şehidin naaşı ilk olarak Hatay'ın Hassa ilçesine bağlı Arpalıuşağı Mahallesi'ndeki baba ocağını götürüldü. Burada helallik alınmasının ardından Arpalıuşağı Mahalle Mezarlığı'nda düzenlenen cenaze töreni ve cenaze namazının ardından torpağa verildi. 

Ordu'dan komşu Tokat'a 'geçmiş olsun' mesajları yağdı Ordu'dan komşu Tokat'a 'geçmiş olsun' mesajları yağdı

130224 7C Sehit

Adıyaman'da görevi sırasında yüksekten düşme sonucu şehit olan Jandarma Uzman Çavuş Ahmet Tuğay'ın cenazesi bugün memleketi Karaman'da toprağa verildi.

Şehidin naaşı ilk olarak Ermenek ilçesine bağlı Katranlı Köyü'ndeki baba ocağına götürüldü. Ardından köy camisinde kılınan cenaze namazının ardından aynı yerdeki aile kabristanlığında toprağa verildi. Evli ve 2 çocuk babası olan şehidin 2016'da Türk Silahlı Kuvvetlerine katıldığı belirtildi.

130224 7B Sehit

Editör: EROL KÜÇÜKOĞLU