Hakkari'nin Şemdinli İlçesi Derecik Beldesi'nin güney kısmında, Kuzey Irak'ın Avaşin-Basyan bölgesinden acı haber geldi. Bölgede arazi aramaları sırasında bir grup PKK'lı terörist, askerlerimize saldırdı, 2 askerimiz şehit düştü 1 askerimiz ise yaralandı. 

Genelkurmay Başkanlığı konuya ilişkin, "16 Kasım 2017 tarihinde Irak Kuzeyi Avaşin Basyan bölgesinde, bölücü terör örgütü mensupları ile çıkan çatışma sonucunda iki kahraman silah arkadaşımız şehit olmuş, bir kahraman silah arkadaşımız ise ağır yaralanmıştır. Bizleri derin bir acı ve üzüntüye boğan bu saldırıda hayatını kaybeden aziz şehitlerimize Allah'tan rahmet, şehitlerimizin kederli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetleri ile Yüce Türk milletine başsağlığı ve sabır; yaralanan kahraman silah arkadaşımıza acil şifalar dileriz. Türk Silahlı Kuvvetleri asil Türk milletinden almış olduğu güç ile tüm terör örgütleriyle mücadelesine en son terörist etkisiz hâle getirilinceye kadar azim ve kararlılıkla devam edecektir." açıklaması yapıldı.

ŞEHİTLERDEN BİRİ ORDULU

Bu açıklamanın ardından şehit askerlerimizden birinin memleketinin Ordu olduğu öğrenildi. Gölköy nüfusuna kayıtlı ancak Altınordu İlçesi'ne bağlı Şahincili Mahallesi'nde oturan Şehit Jandarma Uzman Çavuş Sefa Kabakkaya'nın ailesine acı haberi Ordu Vali Yardımcısı Ahmet Arık, Altınordu Kaymakamı Niyazi Erten ve askeri yetkililer verdi. Şehit babası Birol ve şehit annesi Nurcan Kabakkaya'ya sağlık ekipleri müdahale etti. 

Diğer şehidimizin ise Hatay'ın Payas ilçesi nüfusuna kayıtlı Uzman Çavuş Bilal Türkmen olduğu öğrenildi. 
Editör: TE Bilisim