Şehitlerimizin intikamı alınıyor. Askerlerimiz silah arkadaşlarının dökülen her bir kan damlasının hesabını soruyor. Milli Savunma Bakanlığı hem karadan, hem de havadan operasyonlar düzenlendiğini açıkladı.

Milli Savunma Bakanlığı, Kuzey Suriye ile Kuzey Irak'ta Metina, Hakurk ve Kandil'e sınır ötesi hava harekatı düzenlendiğini açıkladı. Bakanlık, "Terörist hedeflerine 13 Ocak 2024 saat 21:00'Bölücü Terör Örgütü (BTÖ) tarafından kullanılan ve içerisinde sorumlu düzeyde teröristlerin de bulunduğu değerlendirilen mağara, sığınak, mühimmmat ve malzeme deposu barınaktan oluşan 25 hedef imha edilmiştir. İcra edilen bu harekatlarda azami oranda yerle ve milli mühimmat kullanılarak çok sayıda terörist etkisiz hale getirilmiştir" açıklamasını paylaştı.

Karadeniz'e yine 'toz fırtınası' geliyor Karadeniz'e yine 'toz fırtınası' geliyor

Bakanlık yaptığı ikinci bir açıklamada da kara harekatı hakkında bilgi notu paylaştı, "Şehitlerimizin kanı yerde kalmadı, kalmayacak! Kahraman Mehmetçik en zorlu arazide PKK’lı teröristlere hain saldırının bedelini ödetmeye devam ediyor. Son 24 saatte etkisiz hâle getirilen terörist sayısı 57’ye yükseldi. Operasyonlarımız kararlılıkla devam ediyor!" ifadelerini kullandı.  

Editör: Haber Merkezi