Yüzlerce yaralı olduğu söyleniyor!

Deprem paniği nedeniyle Çanakkale, Edirne, Tekirdağ ve Kırklareli'nde balkon ve camlardan atlayanlar olduğu öğrenildi. AFAD, depremin şiddetini 6.5 olarak açıklarken, saat 13:23'de Gökçeada Kaleköy'de yaşanan 3.1'lik artçı sarsıntının ardından başka bir sarsıntı kaydedilmedi.

Yüzlerce yaralı olduğu söyleniyor!
ÇANAKKALE - Gökçeada açıklarında meydana gelen 6.5'lik depremde Gökçeada'da özellikle eski evlerin duvarlarında çatlaklar ve çatıların göçmeler meydana geldiği öğrenildi. Deprem paniği nedeniyle de bazı vatandaşlar hafif yaralı olarak hastaneye kaldırıldı. Çanakkale merkezde ise bazı binalarda çatlaklar oluştu. Deprem paniğiyle cam ve balkonlardan atlayanlar olduğu ilk etapta 15 kişinin hastaneye kaldırıldığı öğrenildi. Depremden sonra vatandaşlar cep telefonlarına sarılınca, GSM hatlarına ulaşılamadı. Çanakkale'nin depremi hisseden diğer ilçelerinde de binaların cam ve balkonlarından atlayanlar olduğu gelen son bilgiler arasında. 

GÖKÇEADA'DA KISMEN YIKILAN BİNALAR VAR

Saros Körfezi açıklarında meydana gelen depremin merkez üssüne en yakın yerleşim yeri olan Gökçada da kısmen yıkılan evler olduğu açıklanırken, herhangi bir can kaybının ise yaşanmadığı açıklandı. 

YÜZLERCE YARALI...

Deprem sırasında yaşanan panikle Çanakkale, Tekirdağ, Şarköy ve Keşan'da yaralananlar olduğu öğrenildi. 

Güncelleme Tarihi: 24 Mayıs 2014, 14:38

Erol KÜÇÜKOĞLU

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER