Yürek yakan haber!

ŞIRNAK'ta AS532 Cougar tipi askeri bir helikopter, kalkışından 3 dakika sonra düştü. Helikopterin yüksek gerilim hattına çarptığı ve ardından infilak ettiği öğrenildi. Düşen helikopterde Kato Dağı'ndaki operasyonu yöneten Tümgeneral Aydoğan Aydın ve bir Ordulu subayın da olduğu bilgisi elimize ulaştı.

Yürek yakan haber!
ORDU - Şırnak'ın Uludere ilçesi Şenoba beldesindeki Jandarma Komando Tugay Komutanlığı'ndan birlikleri denetlemek için kalktığı öğrenilen TSK'ya ait AS532 Cougar tipi helikopter yaklaşık 3 dakika sonra yüksek gerilim hattına takılarak düştü. Kazada bölücü terör örgütü PKK'ya ağır darbe indirilen Kato Dağı'ndaki son yılların en büyük operasyonu da yöneten 23. Sınır Tümen Komutanı Tümgeneral Aydoğan Aydın ile 2 albay, bir yarbay, bir binbaşı, 3 yüzbaşı, bir üsteğmen 2 başçavuş ve 2 uzman çavuş şehit oldu.

TSK'DAN İLK AÇIKLAMA

TSK'dan yapılan açıklamaya göre, AS 532 COUGAR tipi bir helikopter, kalkışından kısa bir süre sonra, ilk alınan bilgilere göre, yüksek gerilim hatlarına takılması sonucunda saat 20.55 sularında kaza kırıma uğradı. Açıklamada olayla ilgili incelemenin devam etiği belirtildi.

ŞEHİTLERİN İSİMLERİ

Helikopterde bulunan ve şehit düşen 13 kişinin isimleri şöyle: 

23. Sınır Tümen Komutanı Tümgeneral Aydoğan Aydın, Albay Oğuzhan Küçükdemir, Albay Gökhan Peker, Yarbay Songül Yakut, Binbaşı Koray Onay, Yüzbaşı İlker Acar, Yüzbaşı Nuri Şener, Pilot Yüzbaşı Serhat Sığınak, Pilot Üsteğmen Aldülmüttalip Kesikbaş, Başçavuş Mehmet Erdoğan, Teknik Başçavuş Fevzi Kıral, Uzman Çavuş Zeki Koç ve Piyade Uzman Çavuş Hakan İncekal.

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2017, 14:40

Erol KÜÇÜKOĞLU

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER