Yüksekova'da 3 şehidimiz var!

HAKKARİ Yüksekova'da ortaya çıkan hainler, birkez daha kalleşçe saldırdı. Türk Silahlı Kuvvetleri acı haberi verdi! 2'si er, 1'i uzman çavuş 3 asker şehit oldu!

Yüksekova'da 3 şehidimiz var!
HAKKARİ - Bölücü terör örgütü PKK, hain saldırılarından birini bu kez Hakkari Yüksekova'da yaptı. Genelkurmay Başkanlığı tarafından yapılan açıklamaya göre saldırı bu akşam saatlerinde saat 16:00'de gerçekleştirildi. Genelkurmay Başkanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamada, "Bölücü terör örgütü mensubu silahlı üç terörist tarafından, 25 Ekim 2014 günü saat 16.00'da, Hakkâri İli Yüksekova İlçe Merkezinde düzenlenen silahlı saldırı sonucu, bir Uzman Jandarma Çavuş ve iki Jandarma Er şehit olmuştur. Kaçan teröristlerin yakalanması maksadıyla İlçe Merkezinde arama/operasyon başlatılmıştır." dedi.

"ACI HABER BİNGÖL, KONYA VE ARTVİN'E ULAŞTI"

Şehit olan askerlerin kimlikleri de öğrenildi. Hakkari Valisi Yakup Canpolat akşam saatlerinde saldırıyla ilgili yazılı bir açıklama yaparak şehit askerlerin isimlerini de açıkladı. Vali Canpolat yazılı açıklamasında, "İlimiz Yüksekova ilçesi Cengiz Topel Caddesi Zagros İş Merkezi karşısında saat 16.00 sıralarında terör örgütü mensuplarınca düzenlenen menfur bir saldırı sonucu Yüksekova ilçesi Haruna Jandarma Karakol Komutanlığı'nda görevli Jandarma Uzman Çavuş Ramazan Gülle (Konya/Çeltik), Jandarma Er Ramazan Köse (Artvin/Borçka), Jandarma Er Yunus Yılmaz (Bingöl/Karlıova) şehit olmuşlardır. Bu menfur saldırının aydınlatılması ve saldırıyı düzenleyen terör örgütü mensuplarının yakalanması için güvenlik güçlerimizin yoğun çalışmaları devam etmektedir. Şehitlerimizin değerli ailelerine, Türk Silahlı Kuvvetlerimize ve Yüce Milletimize başsağlığı ve sabırlar dilerim." dedi.

Güncelleme Tarihi: 26 Ekim 2014, 21:54

Erol KÜÇÜKOĞLU

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER