Yeni Vali'nin Ordu'ya ilk mesajı

SON çıkarılan Valiler Kararnamesi'yle Muş'taki görevinden Ordu Valiliği'ne atanan Seddar Yavuz, Muş Valiliği'nin resmi internet sitesinde veda mesajı yayınladı. Vali Yavuz Ordu'ya ilk mesajında "Karadeniz'in incisi" olarak tanımladı.

Yeni Vali'nin Ordu'ya ilk mesajı
ORDU - Son kararnamenin ardından Muş Valisi olarak Muş'ta son günlerini geçiren yeni Ordu Valisi Seddar Yavuz, resmi internet sitesinde Muş'lulara veda mesajı yayınladı. Vali Yavuz, Ordu'yu da 'Karadeniz'in İncisi' olarak adlandırdı.

Vali Seddar Yavuz'un mesajı şöyle:

"Muş Valiliği'nden Ordu Valiliği'ne atanmam nedeniyle sizlere arz-ı veda ediyorum. Göklerinde merhum Sultan Alparslan'ın ve kutlu askerlerinin ruhaniyetinin dolaştığı bu kadim şehirde kahraman Muşluların hizmetinde olmaktan büyük bir onur duyduğumu ifade etmek istiyorum. Malazgirt Zaferi ve toplumsal sözleşmesi sayesinde Anadolu'da bir Selçuklu, bir Osmanlı ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti kurabildik. Bu topraklar şüheda koruması altındadır. Bu nedenle mübarek ve kutsaldır. Muş'ta Valilik yapmak, Türkiye Cumhuriyeti Devleti'ni temsil etmek ve kahraman insanların hizmetinde bulunmak şerefini bahşeden Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'a, Başbakanımız Sayın Binali Yıldırım'a, İçişleri Bakanımız Sayın Süleyman Soylu'ya, Bakanlar Kurulu üyelerimize ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Muş'ta görev yaptığım süre içinde; aklımı, yeteneklerimi ve kamu kaynaklarını maksimum düzeyde halkımızın yararına kullanmak için gayret gösterdim. Hizmet ve yatırımların gerçekleşmesinde ortak akıl ve birlikte yönetim anlayışını hâkim kılma gayreti içinde olduk. Çalışmalarımızda bize destek veren ildeki tüm kamu kurum ve kuruluş çalışanlarına, milletvekilimize, kaymakam ve vali yardımcılarına, belediye başkanlarına, il müdürlerimize, sivil toplum kuruluşlarına, İl Genel Meclisi ve belediye meclis üyelerine, siyasi parti temsilcilerine, muhtarlarımıza ve basın mensuplarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyorum. Muş'tan ayrılırken gönlümüzün ve kapımızın sizlere sonuna kadar açık olduğunu bilmenizi isterim. Sevinçlerinizle mutlu olacak, üzüntülerinizle kederleneceğim.
 
Karadeniz'in incisi Ordu'da da aynı anlayış ve fedakârlıkla çalışarak ulaşılamayan bir kişi bile bırakmamak hedefine emin adımlarla yürümeye devam edeceğim. Bu duygularla hakkınızı helal etmenizi istirham ediyorum. Allah'a Emanet Olun."

Güncelleme Tarihi: 22 Haziran 2017, 13:09

Erol KÜÇÜKOĞLU

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER