Yeni valilik binası yıl sonu tamamlanıyor

ORDU Valisi Tuncay Sonel, Altınordu ilçesinde yapımı devam eden Ordu Valiliği yeni hizmet binası yani Hükümet Konağı'nın yıl sonuna kadar tamamlanacağını açıkladı. Vali Sonel, "Yeni Valilik Binamız dışardan bitmiş görülse de, iç kısmının elektrik, mekanik, inşaat işleri daha bitmedi" dedi.

Yeni valilik binası yıl sonu tamamlanıyor

Ordu Valisi Tuncay Sonel, Altınordu'da yapımı devam eden Hükümet Konağı inşaatında incelemelerde bulundu.
 
Beraberinde, Vali Yardımcısı Bayram Gale, Yatırım İzleme Müdürü Metin Cebeci, İl Çevre ve Şehircilik Müdürü Hüseyin Öztürk ile birlikte Karşıyaka mahallesinde yapımı devam eden Hükümet Konağı inşaat alanını gezen Vali Sonel, inşaatın son durumu hakkında Yatırım İzleme Müdürü Metin Cebeci'den bilgi aldı. Toplam 5 bloktan oluşan, 12 bin 507 metrekaresi kapalı, olmak üzere toplam 38 bin 706 metrekare alana sahip olan Ordu Hükümet Konağı inşaatının son durumunu yerinde inceledi.

MİLLİ EĞİTİM, YİKOB VE ÇEVİK KUVVET BİNALARI YIKILACAK

1936 yılında yapılan ve Saray Mahallesi Ulukonak Caddesinde halen hizmet veren Valilik Hizmet Binasının ve çevresinde bulunan tarihi Altınordu Kaymakamlığı, Askerlik Şubesi, Hamidiye Camii ve Saray Hamamının nostaljik hale getirilerek, Orduluların hizmetine sunulacağını ifade eden Vali Sonel, mevcut Valilik Binası çevresinde bulunan Milli Eğitim Müdürlüğü, Yatırım İzleme ve Koordinasyon Başkanlığı (YİKOB) ve Çevik Kuvvet Müdürlüğü binalarının yıkılacağını söyledi.  

Vali Sonel, "Yeni Valilik Binamız dışardan bitmiş görülse de iç kısmının elektrik, mekanik, inşaat işleri daha bitmemiş durumda problem vardı. İnşallah yıl sonuna kadar  bitirmeye çalışacağız. Ayrıca, yeni konseptle kreş, kırsal mahallelerden gelen dede ve ninelerimiz ile annelerimiz başta olmak üzere vatandaşlarımızın vaktini geçireceği, dinleneceği, bebeğinin bakımını yapacağı, çay- kahve içeceği, televizyon izleyebileceği, ihtiyaçlarını gidereceği, kısacası tabiri caizse soluklanabileceği bir sosyal yaşam alanı da oluşturacağız" ifadelerini kullandı. 

ORDULU ÜNLÜ MİMARIN İMZASI VAR

Ordu Valiliği'nin yeni hizmet binasının mimarisi Cumhurbaşkanlığı Külliyesi, Taksim Camii ve Ordu Büyükşehir Belediye Başkanlığı hizmet binasında imzası bulunan Ordulu mimar Şefik Birkiye'nin imzası bulunuyor. 

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2021, 09:58

eko

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER