Yeni terminal nasıl olacak?

ORDU Büyükşehir Belediyesi Altınordu'da yapılacak olan terminal binası için ihale tazeledi. Yüklenici firmayla imzalar atıldı. 3 bin metrekarenin üzerinde olacak terminal binası, aynı zamanda kendi enerjisini de kendisi üretecek.

Yeni terminal nasıl olacak?
ORDU - Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından Altınordu ilçesinde yapılacak olan terminal binası yeniden ihale edildi. Başkan Enver Yılmaz, yüklenici firma ile sözleşme imzalandığını ve kısa sürede yapım çalışmalarına başlanacağını söyledi.
 
MERAKLILARI İÇİN İHALE NEDEN İPTAL EDİLMİŞTİ?
 
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, daha önce yapılan ihalenen neden iptal edildiğini de merak edenler için paylaştı. Daha önceki ihalenin demir çelik fiyatlarındaki artış nedeniyle iptal olduğunu belirten Başkan Yılmaz, "Yapılan çalışmaların ardından, Altınordu Şehirlerarası Otobüs Terminalimizi tekrar ihale ettik. 6 firmanın katıldığı ihale sonrasında, yasal koşullar çerçevesindeki çalışmalarımız tamamlandı ve yüklenici firma ile sözleşme imzalandı. Bundan sonraki süreçte yapılacak yer teslimini takiben, müteahhit firma kısa sürede çalışmalara başlayacak" diye konuştu. 

KENDİ ENERJİSİNİ ÜRETECEK
 
Çevre yolunun hemen yanında inşa edilecek terminalin 22 bin metre karelik alan üzerine projelendirildiğini söyleyen Başkan Yılmaz, "Ata Sanayi Sitesi'nin hemen karşısında, güneş panelleri sayesinde kendi enerjisini üretecek olan akıllı terminal dediğimiz yeni terminal, aynı zamanda mahalleler arası ve il içi yolcu taşımacılığı yapan minibüslerin de depolama alanı olacak" diye konuştu.
 
TERMİNAL BİNASININ BÜYÜKLÜĞÜ 3 BİN 177 METREKARE
 
3 bin 177 metre karelik terminal binasından oluşan proje kapsamında, 18 adet kırsal terminal park alanı (ilçe minibüsü), 32 adet otobüs park alanı (şehirlerarası), 54 adet minibüs park alanı, 16 adet midibüs park alanı, 90 araçlık kapalı otopark, 60 araçlık açık otopark, 28 adet peron, 2 adet kafeterya ve 6 adet dükkân bulunuyor. 

Güncelleme Tarihi: 30 Ekim 2017, 15:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER