Yaşlı çift karda mahsur kaldı

ORDU'nun Altınordu ilçesine bağlı Bahariye Mahallesi'nde evleri karla kapanan ve mahsur kalan çiftin imdadına belediye ekipleri yetişti. Başkan Tören'in talimatıyla harekete geçen belediye ekipleri, yaklaşık 4 saatlik çalışmanın ardından Şener çiftine ulaştı.

Yaşlı çift karda mahsur kaldı

Ordu'da kar nedeniyle yolu kapanan evlerinde mahsur kalan yaşlı çift, belediye ekiplerince alınarak kızlarının yanına götürüldü.

Altınordu ilçesi Bahariye Mahallesi'nde yaşayan 75 yaşındaki Abdullah ve 72 yaşındaki eşi Safiye Şener, kar yağışın ardından yolun kapanması nedeniyle evlerinden çıkamadı. Altınordu Belediye Başkanı Aşkın Tören'e telefonla mesaj atan Abdullah Şener, rahatsızlığı nedeniyle kullandığı ilacın ve yakacaklarının bittiğini ve kızlarının yanına gitmek istediklerini iletti. 

Başkan Tören'in talimatıyla harekete geçen belediye ekipleri, yaklaşık 4 saatlik çalışmanın ardından Şener çiftine ulaştı. Belediye aracına alınan yaşlı çift, ilçe merkezi Kayabaşı Mahallesi'ndeki kızlarının evine götürüldü.

Safiye Şener, gazetecilere, eşinin hasta olduğunu ve konuşamadığını belirterek, ilgisi için Başkan Tören ve ekiplere teşekkür etti.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER