Yasak başladı cezası çok ağır!

ARAÇLARDA filmli camın yasaklanmasının ardından tüm Türkiye genelinde trafik denetimlerine de başlandı. Camlarındaki standart dışı filmleri söktürmeyen araç sahiplerini ise ulusal güvenlik gerekçe gösterilerek 427 liralık ceza kesilecek.

Yasak başladı cezası çok ağır!
ORDU - Bilim Sanayi ve Teknoloji Bakanlığı tarafından yapılan yönetmelik değişikliğiyle araçlarda cam filmi ve renkli camda yasak dönemi tekrar başladı.

Türkiye genelinde başta Ordu olmak üzere Karadeniz Bölgesi'de onbinlerce aracın camlarının standart dışı filmle kaplı olduğu ve ısrarla araç sürücüleri tarafından da sökülmediği biliniyor. Peki hal böyle olduğunda ne olacak? 

TRAFİK DENETİMLERİNE BAŞLANDI

Türkiye genelinde camlarında standart dışı film kullanan yaklaşık 5 milyon araç olduğu tahmin ediliyor. Ordu'da da bu karamın binleri bulduğu biliniyor. Camlarındaki filmleri yasağa rağmen sökmeyenleri ise ağır para cezaları bekliyor. Trafik ekipleri ise uygulamalara başladı. Söktürmeyen ve direnen sürücülere 427 liralık trafik cezası kesilecek. Üstelik bu yasak ve cezalar tüm araçları kapsıyor. Gerekçe ulusal güvenlik olduğu için otobüs, öğrenci servisi, kamyonet, binek taşıt, resmi plaka, sivil plaka hiç farketmiyor.

ORİJİNAL FİLMLİ OLANLAR İÇİN YASAK YOK

Uygulama, fabrika çıkışı standartlara uygun film camlı araçlar için geçerli değil.  

Güncelleme Tarihi: 24 Ekim 2017, 22:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER