Valilikten 'dolandırıcı' uyarısı!

Ordu Valiliği, son günlerde Vali İrfan Balkanlıoğlu'nun da adı kullanılarak bazı dolandırıcı şahıslar tarafından işadamlarını telefonla arayarak tekerlekli sandalye kampanyası olduğu yönünde bağış istediklerinin belirlendiğini belirterek uyarıda bulundu.

Valilikten 'dolandırıcı' uyarısı!
ORDU - Ordu Valiliği, son günlerde Vali İrfan Balkanlıoğlu'nun da adı kullanılarak bazı dolandırıcı şahıslar tarafından işadamlarını telefonla arayarak tekerlekli sandalye kampanyası olduğu yönünde bağış istediklerinin belirlendiğini belirterek uyarıda bulundu. Ordu Valiliği'nden yapılan açıklama şöyle:

"Valiliğimize intikal eden şifahi şikayet ve duyumlara göre, bazı şahıslar işadamlarımızı telefonla arayıp, Valimiz Sayın İrfan Balkanlıoğlu'nun adını da kullanarak, "Sayın Valimizin himayelerinde engelli vatandaşlarımız için 100 adet tekerlekli sandalye alacağız. Bu kampanyaya sizler de katılır mısınız" diyerek, bağış talep ettikleri öğrenilmiştir. Engelli vatandaşlarımıza tekerlekli sandalye temin etmek için Sayın Valimizin himayelerinde Valiliğimizce açılmış herhangi bir yardım kampanyası bulunmamaktadır. Bu tür talepler, dolandırıcıların işadamlarımızı ve vatandaşlarımızı dolandırmaya yönelik girişim ve yöntemlerden birisidir. Sayın Valimizin adını kullanmak ve engelli vatandaşlarımızı istismar etmek suretiyle kendilerinden bağış talebinde bulunulan işadamlarımızın veya vatandaşlarımızın durumu derhal emniyet birimlerine bildirmeleri, gerekirse Valiliğimiz Özel Kalem Müdürlüğü'nün 223 52 52 numaralı telefonundan durumu teyit etmeleri önem arz etmektedir. Kamuoyunun dikkatine ve bilgisine sunulur." 

Güncelleme Tarihi: 24 Ağustos 2014, 22:31

Erol KÜÇÜKOĞLU

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER