Vali Yavuz'dan anlamlı mesaj

ORDU Valisi Seddar Yavuz, yazılı olarak yaptığı 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı kutlama mesajında, Türk halkının birlik ve beraberliğine vurgu yaparak, "Kardeş kavgası çıkarmak için beyhude bir çaba içinde olan şer odaklarına da bir kere daha en güzel cevabı vermiş olacağız" ifadelerini kullandı.

Vali Yavuz'dan anlamlı mesaj
ORDU - Ordu Valisi Seddar Yavuz'un Cumhuriyet'in kuruluşunun 94'üncü yıldönümü dolayısıyla yayımladığı mesajı şöyle: 

"Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün öncülüğünde kurulan; siyasal, toplumsal ve kültürel alanda bir yenilenme, kalkınma, modernleşme ve aydınlanma projesi olan Cumhuriyetimizin ilanının 94. yıldönümünü milletçe birlikte kutlamanın coşku ve heyecanı içerisindeyiz. Tarihte olduğu gibi geride bıraktığımız günlerde de onurlu duruşuyla varlığına, istiklaline ve istikbaline sahip çıkan bu büyük millete karşı sadakatimiz bizim en vazgeçilmez düsturumuzdur. Milletimizin bağımsızlığından ve hürriyetinden ödün vermeyeceğini tüm dünyaya ilan eden Cumhuriyet, çağdaş dünyada hak ettiğimiz yeri alma kararlılığımızın da göstergesi olmuştur. Cumhuriyetle yönünü belirleyen ve muasır medeniyetler seviyesini aşma hedefini gerçekleştirmek için 94 yıldır büyük çaba gösteren Türkiye, yoluna kararlılıkla devam etmektedir.
 
Bugün, bizi biz yapan yüksek değerlerimizi daha gür sesle yüceltmeli, geçmişte olduğu gibi bugün de tek yürek olmalıyız. Böylece kardeş kavgası çıkarmak için beyhude bir çaba içinde olan şer odaklarına da bir kere daha en güzel cevabı vermiş olacağız. Bu duygularla, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, bu toprakları bizlere vatan kılan tüm şehitlerimizi ve gazilerimizi rahmetle, minnetle yâd ediyorum. 29 Ekim Cumhuriyet Bayramımız kutlu olsun."

Güncelleme Tarihi: 29 Ekim 2017, 00:30
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER