Vali Yavuz'un Mevlit Kandili mesajı

ORDU Valisi Seddar Yavuz, Mevlit Kandili nedeniyle bir mesaj yayımladı. Birlik ve beraberlik duygularını paylaşan Vali Yavuz, "Hz.Peygamberimiz sönmeyen bir kandildir" diyerek herkesin Mevlit Kandilini kutladı. İşte mesajın tamamı...

www.netordu.com
Vali Yavuz'un Mevlit Kandili mesajı

"İlahi vahyin en son tebliğ edicisi, beşeriyetin ebedi kurtarıcısı, alemlere rahmet Hz.Peygamber Efendimiz'in doğum yıldönümünü, bir kez daha birlik ve beraberlik duyguları içinde kutlamanın mutluluğu içindeyiz. 
 
Müslümanlar ve bütün insanlık için her bakımdan örnek bir hayat sürmüş Peygamber Efendimiz, ahlakı, sevgiyi, şefkat ve merhameti, barış ve hoşgörüyü bizzat kendi yaşantısında insanlığa göstermiştir. 
 
Hz.Peygamberimiz(S.A.V) bütün insanlık için bir yol gösterici, ilahi bir nur, sönmeyen bir kandildir. Onun doğumu, insanlık tarihinin en önemli hadiselerinden biridir. Çünkü, Yüce Allah onu bütün âlemlere rahmet olarak göndermiştir. İslam dini, bir ahlak dini olarak insanlığı kurtuluşa ve hidayete davet etmektedir. 
 
İnsanlığın çok büyük buhranlar yaşadığı bir dönemde akıllara, kalplere, ruhlara hitap ederek, bütün dünyaya huzurun, barışın, kardeşliğin ve güzel ahlakın egemen olacağı, manevi bir ortamı tebliğ eden sevgili Peygamber Efendimiz (S.A.V.), gerek hayat tarzı, gerekse söz ve düşünceleriyle insanlığın yolunu aydınlatmıştır. Bu duygu ve düşüncelerle, Mevlid Kandili'nin insanlığa sevgi, kardeşlik, barış ve huzur getirmesini, sevgili Peygamberimizi daha iyi tanımamıza vesile olmasını diliyor, başta Ordulu hemşerilerimiz olmak üzere Milletimizin ve tüm İslam aleminin Mevlid Kandili'ni kutluyorum."

eko

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER