Vali Yavuz'un 10 Kasım mesajı

Ordu Valisi Seddar Yavuz, 10 Kasım Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün vefatının 80'nci yıl dönümü dolayısıyla bir mesaj yayımladı. Vali Yavuz, "Büyük lider Atatürk, hayatı boyunca sürdürdüğü bağımsızlık ve uygarlık mücadelesindeki tüm gücünü Türk Milleti’ne olan inancından ve güveninden almıştır" dedi.

www.netordu.com
Vali Yavuz'un 10 Kasım mesajı

Ordu Valisi Seddar Yavuz'un 10 Kasım mesajı şöyle:

"Türkiye Cumhuriyeti'nin kurucusu, büyük devlet adamı Mustafa Kemal Atatürk'ü sonsuzluğa uğurladığımız günün yıl dönümünde saygı, rahmet ve minnet duygularımızla anıyoruz.
 
Büyük önder Atatürk, üstün kişiliği, hedefleri ve öngörüleriyle yaşadığı yüzyıla yön vermiş en büyük devlet adamlarından biridir. O, kendisini milletine adamış, bağımsızlık ve hürriyet yolunda karşısına çıkan bütün engelleri aşarak, gösterdiği büyük başarılarla başka milletlere de örnek olmuş tarihî bir kişiliktir.

10 Kasım, Türk Milleti için Atatürk’ü anma günü olduğu kadar, sahip olunan değerlerin kıymetinin bilindiği, Cumhuriyetin erdemlerini hayatımızda etkin kılmamız gerektiğini hatırlatan bir gündür.

Büyük lider Atatürk, hayatı boyunca sürdürdüğü bağımsızlık ve uygarlık mücadelesindeki tüm gücünü Türk Milleti’ne olan inancından ve güveninden almıştır. Bizler de bugün üzerimize düşen sorumlulukların bilinciyle Atatürk’ün ilke ve inkılapları ile hiç sönmeyecek bir meşale misali aydınlattığı uygarlık yolunda, kararlı ilerleyişimizi sürdürmek için var gücümüzle çalışıyoruz. Tarihin her evresinde kendisini parçalamaya, yok etmeye çalışanlar karşısında, ihanetlere, isyanlara ve her türlü kirli oyuna rağmen birlik olmayı başarmış bir milletin mensupları olduğumuz ve bugün de hiçbir güce boyun eğmeyeceğimiz çok iyi bilinmelidir.

Bu duygu ve düşüncelerle Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, istiklal mücadelemizin tüm kahramanlarını bir kez daha rahmet, minnet ve şükranla anıyorum." 

eko

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER