Vali Yavuz'dan çocuklara mesaj var!

Ordu Valisi Seddar Yavuz, bu sene 100'ncü yılı kutlanacak olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla anlamlı bir mesaj yayınladı. Vali Yavuz, "Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı Dünya üzerinde 100 yıldır kutlayan tek milletin evlatlarısınız. Bu yüzdendir ki, ne kadar gurur duysanız azdır" dedi.

Vali Yavuz'dan çocuklara mesaj var!

Ordu Valisi Seddar Yavuz'un mesajı şu şekilde:

"Sevgili Çocuklar; Kurtuluş mücadelemizin ve demokrasi tarihimizin en büyük tanığı ve sembolü olan Türkiye Büyük Millet Meclisi 100 yıllık süre zarfında bağımsızlığımızın sembolü olarak nasıl ki ülkemizin istiklalini sağlamış ve istikbalini yeşertmişse, bugün ve gelecekte de ülkemizin yarınlarına ışık tutmaya devam edecektir. Gazi Mustafa Kemal Atatürk, bu denli anlamlar ifade eden bu özel günü, 'Küçük hanımlar, küçük beyler, sizler hepiniz geleceğin bir gülü, yıldızı, bir bahtının aydınlığısınız. Memleketi asıl aydınlığa boğacak olan sizsiniz. Kendinizin ne kadar önemli, kıymetli olduğunuzu düşünerek ona göre çalışınız' diyerek 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı geleceğimizin teminatı yavrularımıza hediye etmiştir. Bu sene Milli Mücadele'nin ilan edildiği günün sizlere bayram olarak armağan edilmesinin 100'üncü yılını kutluyoruz. Sizler gurur duyulacak bir geçmişe sahip milletin, asil bir medeniyetine evlatlarısınız. 

Sizler, 'Hangi çılgın bana zincir vuracakmış şaşarım' diyerek millet hakimiyetinden başka hiçbir egemenliğe evet demeyeceğini haykıran Akif'in, ümit nesli dediği Asım'ın neslisiniz. Sizler, 'Senin destanını okudum, senin destanını yazacağım' diyen Arif Nihat Asya'nın memleketin geleceğiyle ilgili emelinin teminatlarısınız. Sizler, Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı Dünya üzerinde 100 yıldır kutlayan tek milletin evlatlarısınız. Bu yüzdendir ki, ne kadar gurur duysanız azdır. 

Geleceğimizin teminatı olan sizlerin sağlığı ve güvenliği için, yaşadığınız gurura, sevince ve coşkuya sadece bu seneye özel biraz özlem katmak zorunda kaldık. 23 Nisan’da hep birlikte 'Yüz yıllar yaşa 23 Nisan' diyerek, İstiklal Marşımızı ve Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'na özel hazırlanan 100. Yıl Marşı'nı evlerimizden seslendireceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle; Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve Kurtuluş Savaşı’nın tüm kahramanlarını rahmet, minnet ve şükranla anıyor; çocuklarımızın 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutluyor, sizleri sevgiyle kucaklıyorum. Bayramınız kutlu olsun."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER