banner59

Vali Tuncay Sonel heyelan bölgesinde

ORDU Valisi Tuncay Sonel Altınordu ilçesine bağlı Güzelyalıköy Mahallesi'ndeki heyelan bölgesine geçti. 3 ev ve 1 ahırın toprak altında kaldığı, 3 evin de hasar gördüğü heyelana ilişkin konuşan Vali Sonel, "Can kaybı ve yaralımız olmaması tabii ki bizleri mutlu etti" dedi.

Vali Tuncay Sonel heyelan bölgesinde

Vali Tuncay Sonel Ordu'nun Altınordu ilçesinde meydana gelen heyelan bölgesinde incelemelerde bulundu.

Evleri yıkılan vatandaşlarla sohbet ederek kendilerine geçmiş olsun dileklerini ileten Vali Sonel, bu yıl karın çok yağdığını ve bu nedenle 19 ilçedeki yetkilileri dikkatli olmaları konusunda uyardıklarını söyledi.

Karın erimesiyle eğimli yerlerde toprak kayması riski oluştuğunu belirten Sonel, "Bugün sabah da yaşadık. Şu an 3 bina yıkıldı, 3 bina tahliye edildi. Can kaybı ve yaralımız olmaması tabii ki bizleri mutlu etti. Büyükbaş hayvanlarımız ve bir köpeğimiz enkaz altında kaldı. Onlara da hakikaten çok üzüldük ama ailemize inşallah 1-2 gün içerisinde büyükbaş hayvanlarımızı ve köpeğimizi alacağız ve teslim edeceğiz " ifadelerini kullandı.

Sonel, devletin tüm birimlerinin olay yerinde olduğuna işaret ederek, şunları kaydetti:

"Biz devletimizin sıcaklığını ve şefkatini her ortamda yöre halkımıza zaten vermeye çalışıyoruz. Hiç merak etmesinler. Biz onların böyle gözlerinin yaşına kıyamayız. Telafi edeceğiz. Rabbim memleketimizi, ülkemizi doğal afetlerden korusun. Hepimizin dikkatli olması lazım. 19 ilçemizdeki vatandaşlarımıza da tekrar söylüyoruz, lütfen eğimli yerlere dikkat etsinler. Bir kıpırdama, hareketlilik görüldüğü zaman muhtarlarımız vasıtasıyla, AFAD vasıtasıyla, jandarmamız vasıtasıyla muhakkak bize de ulaşsınlar ki tedbirlerimizi önceden alalım."

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER