Vali Balkanlıoğlu'nun 24 Kasım mesajı

ORDU Valisi İrfan Balkanlıoğlu 24 Kasım Öğretmenler Günü dolayısıyla yayınladığı mesajında, "Öğretmenlik idealizmin en yoğun yaşandığı meslektir" dedi.

Vali Balkanlıoğlu'nun 24 Kasım mesajı
ORDU - Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu'nun yayımladığı mesaj şöyle:  

"Millet Mekteplerinin açılışı ve Atatürk’ün Başöğretmenliği kabul tarihi olan 24 Kasım günü, 1981 yılından beri 24 Kasım Öğretmenler Günü olarak kutlanmaktadır. Hiç şüphesiz Milletçe elde ettiğimiz tüm başarılarda, kat ettiğimiz mesafelerde en büyük emek yurdumuzun dört bir yanında fedakarca görev yapan öğretmenlerimize aittir. Bu bakımdan “İnsanı yücelt ki devlet yücelsin.” anlayışıyla hareket ediyor olmanın sonucu olarak öğretmenlerimizi baş tacı ediyor, emeklerini takdirle karşılıyoruz. Cumhuriyetin erdemini öğreten, topyekün çağdaş uygarlık seviyesinin üstüne çıkmayı hedefleyen ve bu hedefe ulaşmak için kararlılıkla yürüyen öğretmenlerimiz, vatanperver, fikir hürriyetine sahip, tarihini unutmayan, onurlu nesiller yetiştirmek adına tarihin her anında hızla yükselmektedir.

Öğretmenlik idealizmin en yoğun yaşandığı meslektir. Ağır ve büyük bir sorumluluk olmakla birlikte eşsiz bir gurur kaynağı olan bu mesleğin tüm mensuplarının sorumluluklarını eksiksiz olarak yerine getireceğine olan inancımı belirterek tüm öğretmenlerimizin öğretmenler gününü kutlar, meslek hayatlarında başarılar dilerim."

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2014, 00:24

Erol KÜÇÜKOĞLU

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER