Vali Balkanlıoğlu'dan 23 Nisan mesajı

ORDU Valisi İrfan Balkanlıoğlu da 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla bir mesajö yayımladı. Vali Balkanlıoğlu, "Türkiye'nin ve dünyanın geleceği, çocuklarımızın elinde şekillenecektir" ifadelerini kullandı.

Vali Balkanlıoğlu'dan 23 Nisan mesajı
ORDU - Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla yayımladığı mesajında şu ifadelere yer verdi:

"Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün, 'Egemenlik kayıtsız şartsız milletindir' ifadesinin ışığında Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin kuruluşunun ve Milli Egemenliğimizin, bütün dünyaya ilan edilişinin 97. yıldönümünü büyük bir coşkuyla idrak etmenin mutluluğu içerisindeyiz. Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı coşkumuzu kendi çocuklarımızla paylaştığımız kadar dünya çocukları ile de paylaşmaktayız. Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK'ün, 'Yurtta sulh, cihanda sulh' ilkesine dayanarak dostluk, kardeşlik ve barış adına verdiğimiz tüm mesajlar, bu bayram vesilesi ile tüm dünyaya yayılmakta ve bu temennilerimizin yaygınlaşmasına sebep olmaktadır.
 
Türkiye'nin ve dünyanın geleceği, çocuklarımızın elinde şekillenecektir. Onlara sağladığımız imkanlar dahilinde kendini geliştiren ve daha iyi bir gelecek için çabalayan çocuklarımız sayesinde inanıyorum ki, daha güçlü bir Türkiye'ye hep beraber yürüyeceğiz. Bu duygu ve düşüncelerle, başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere, bizlere bağımsızlığımızı armağan eden Birinci Meclisimizin tüm kahraman üyelerini ve Milli Mücadeleye emeği geçmiş olan herkesi rahmet, minnet ve şükranla anıyor, bugüne anlam katan geleceğimizin güvencesi çocuklarımızın ve tüm Milletimizin 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı en içten duygularla kutluyorum."

Güncelleme Tarihi: 22 Nisan 2017, 18:50

Erol KÜÇÜKOĞLU

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER