banner59

Ünye'deki heyelan durdurulamıyor

ORDU'nun Ünye ilçesinde meydana gelen heyelan durdurulamıyor. Sarıhalil Mahallesi'nde toprak kayması nedeniyle zarar gören 13 evin daha tahliyesine karar verilerek boşaltıldı.

Ünye'deki heyelan durdurulamıyor

Ordu'nun Ünye ilçesinde heyelan sonucu hasar gören 13 ev boşaltıldı. Ünye Belediyesi'nden yapılan açıklamaya göre, ilçenin Sarıhalil Mahallesi'nde, önceki haftalarda etkili olan karın erimesinin ardından heyelan meydana geldi.

Heyelan nedeniyle zarar gören 13 ev boşaltıldı. Kaymakam Ayhan Işık, Belediye Başkanı Hüseyin Tavlı ve AK Parti Ünye İlçe Başkanı Kenan Selim Argan, mahallede incelemelerde bulundu.

Mahalle muhtarı İdris Çakır'dan bilgi alan Kaymakam Işık, heyelandan etkilenen vatandaşların her türlü sorunlarında yanlarında olduklarını belirtti. Belediye Başkanı Tavlı ise devletin tüm imkanlarıyla vatandaşların yanında olduklarını vurgulayarak, "Gereken ihtiyaçlara çözüm olmak için istişarede bulunduk. Sarıhalil Mahallemizde meydana gelen heyelan tabii ki hemşehrilerimizi olduğu gibi bizi de üzdü. Ancak herhangi bir can kaybının olmaması sevindirici bir durumdur. Bu nedenle tekrar mahalle sakinlerimize geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz" ifadelerini kullandı.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER