Ulu Cami yakın markajda

MİNARELERİ, avlusu ve 5 bin kişilik kapasitesiyle Karadeniz Bölgesi'nin en büyük camilerinden biri olan Ulu Cami, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz'ın yakın markajına girdi. Başkan Yılmaz, caminin çevre düzenlemesi ve otoparkı için "Taahhüt ettiğimiz süre ve zaman içerisinde işlerimizi bitirmiş olacağız" iye konuştu.

Ulu Cami yakın markajda
ORDU - Diyanet İşleri Başkanlığı ve hayırsever vatandaşların katkılarıyla yapımı tamamlanan ve Ordu'nun en büyük camisi olan Ulu Cami, Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz'ın da yakın markajına girdi. İbadete açılan caminin çevre düzenlemesi ve otopark çalışmalarında da artık son aşamaya gelindi. 

Yaklaşık bin 300 metrekarelik alanıyla Ordu şehir merkezinin en büyük camilerinden birisi olan Ulu Cami'yi Ordu Büyükşehir Belediyesi Ağustos ayı Meclis Toplantısı'nda gündeme getiren Başkan Yılmaz, "Ulucami'den de bahsedelim arkadaşlar. Ulucami biliyorsunuz ilimizin en büyük camisi şu anda. Onun çevre düzenlemesine girdik. Altına otoparkıyla birlikte inşallah taahhüt ettiğimiz süre içerisinde, orada düğün salonu vardı, onu yıktık. Şu anda etrafı çevrildi zemin ve otopark için çalışmaya başlanıldı. Burayla ilgili de inşallah taahhüt ettiğimiz süre ve zaman içerisinde işlerimizi bitirmiş olacağız" dedi.   

Güncelleme Tarihi: 12 Ağustos 2017, 17:13
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER