Üç büyük kentte 'anma bilançosu!'

Gezi eylemlerinin yıldönümünde başta İstanbul başta olmak üzere yaşanan olaylarda, yine çok sayıda gözaltılar oldu. Edinilen bilgilere göre 170'in üzerinde vatandaş polis tarafından gözaltına alındı.

Üç büyük kentte 'anma bilançosu!'
İSTANBUL - Gezi Parkı protestolarının yıldönümünde başta Taksim olmak üzere birçok semtte Taksim Meydanı'na yürüyüş yapılmak istenmesine polis yine ağır müdahalelerde bulundu. Çok sayıda protestocu yaralandı, çok sayıda gözaltılar yaşandı. İstanbul Barosu Kriz Merkezi, yaklaşık 75 kişinin gözaltına alındığını açıklarken, gözaltına alınanlar arasında 2 de avukatın olduğunu açıkladı. İHD İstanbul Şubesi de, 76 gözaltı, 11 yaralı olduğunu duyurdu. 

İSTANBUL'DA 76 GÖZALTI

Taksim ve çevresindeki 76, Şişli, Sultangazi ve Okmeydanı'ndaki protestolarda da 27 kişi gözaltına alınınca İstanbul toplamı 103 olarak belirtildi. 

İZMİR'DE 50 GÖZALTI

İzmir'deki protestolarda da polisin müdahalesi yine sert oldu. Tazyikli su ve biber gazının kullanıldığı gösterilerde, 50 protestocunun gözaltına alındığı öğrenildi. 

ANKARA'DA EN AZ 17 GÖZALTI

Gezi eylemleri sırasında polis kurşunuyla öldürüldüğü ileri sürülen Ethem Sarısülük'ün vurulduğu noktaya ise eylemciler gelerek karanfil bırakıp mum yaktı. Müdahale sırasında 17 kişi gözaltına alındı.

Güncelleme Tarihi: 01 Haziran 2014, 17:22

Erol KÜÇÜKOĞLU

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER