Türkiye'ye kavurucu sıcak uyarısı!

METEOROLOJİ Genel Müdürlüğü tüm Türkiye'de kavurucu sıcaklarla ilgili uyarı yayınladı. Türkiye'nin batısı için turuncu, batısı için sarı ve kuzey kesimler için de yeşil alarm verildi.

Türkiye'ye kavurucu sıcak uyarısı!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü özellikle Cuma, Cumartesi ve Pazar günleri için kavurucu sıcaklıklara ilişkin uyarılarda bulundu. 

"UZUN YILLARDIR EN YÜKSEK MAYIS SICAKLIĞI OLACAK"

Yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: 

"Bu hafta sonu Cuma gününden itibaren önümüzdeki hafta ortasına kadar hava sıcaklıklarının hissedilir derecede artarak yurdumuzun batı bölgelerinde (Marmara, Ege, Batı Akdeniz, İç Anadolu'nun batısı ile Batı ve Orta Karadeniz'in iç kesimleri) mevsim normallerinin 9 ila 13 derece üzerinde seyredeceği ve uzun yıllar Mayıs ayında kaydedilen en yüksek sıcaklık değerlerini yer yer aşabileceği değerlendirilmektedir. Yurdumuzun diğer bölgelerinde ise mevsim normallerinin 5 ila 9 derece üzerinde seyredeceği öngörülmektedir.

"YAŞLILAR, ÇOCUKLAR VE KRONİK RAHATSIZLIĞI OLANLAR DİKKAT"

Vatandaşlarımızdan özellikle kronik rahatsızlıkları bulunanlar ile çocuk ve yaşlılarımızın aşırı sıcak havanın neden olabileceği olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olmaları ve güneş ışığının dik geldiği saatlerde açık havada bulunmamaları sağlıkları açısından önem arz etmektedir."

ORDU'DAKİ DURUM NE OLACAK?

Meteoroloji Genel Müdürlüğü verilerine göre Ordu'daki hava sıcaklıkları ise şu şekilde olacak:

Güncelleme Tarihi: 22 Mayıs 2020, 14:05
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER