Trafikte yeni dönem resmen başladı!

İÇİŞLERİ Bakanı Süleyman Soylu'nun talimatıyla trafikte yaya önceliği bilincini arttırmak amacıyla hazırlanan 'Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın' kampanyası, Ordu'da da hayata geçirildi. Ordu'daki kampanyanın startını Ordu Valisi Seddar Yavuz verdi.

Trafikte yeni dönem resmen başladı!

İçişleri Bakanlığı tarafından tüm yurt genelinde başlatılan 'Öncelik Hayatın, Öncelik Yayanın' kampanyası Ordu'da da Vali Seddar Yavuz, Büyükşehir Belediye Başkanı Engin Tekintaş, İl Emniyet Müdürü Mehmet Erduğan ve İl Jandarma Komutan Vekili Yarbay Mehmet Balcı'nın katılımıyla start aldı. 

"955 EMNİYET VE JANDARMA PERSONELİ GÖREVLENDİRİLDİ"  

Kampanya nedeniyle açıklamalarda bulunan Ordu Valisi Seddar Yavuz, Ordu il genelinde 955 emnniyet ve jandarma personelinin görevlendirildiğini belirterek, "Araç kullanan şoförlerimizin bu kurala uymalarını bekliyoruz. Çağdaş dünyada yıllar önce uygulamaya konmuş bu uygulamanın, ülkemizde ve ilimizde de uygulanacağı konusunda herhangi bir tereddüdümüz yoktur. Biz Ordulu kardeşlerimize güveniyoruz. Kampanyamızın en geniş anlamda duyurulması yönünde bir görevlendirme faaliyeti de yapılmış bulunmaktayız. Şoförler Odasıyla da işbirliği yapılmak suretiyle şoförlerimiz eğitilecek ve sivil toplum kuruluşlarımıza bilgiler verilecektir. Bu faaliyeti en iyi şekilde icra etmiş, can ve mal kayıplarını engellemiş,  vatandaşımıza ve insanımıza olan saygımızı da göstermiş olacağız" dedi. 

Vali Yavuz beraberindeki diğer protokol üyeleriyle birlikte daha sonra yaya ve sürücülere el broşürleri dağıttı. 

eko

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER