Trafikte 'EDES' bayramdan sonra başlıyor

İÇİŞLERİ Bakanlığı tarafından bir süre önce tuzak olarak tanımlanan radarların kaldırılmasının ardından yeniden dizayn edilen Elektronik Denetleme Sistemi (EDES) Ramazan Bayramı'ndan sonra faaliyete geçiyor. Açıklama Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz'dan geldi.

Trafikte 'EDES' bayramdan sonra başlıyor

ALTAŞ Tv'de Gündem Özel progmanının konuğu olan ve Funda Altaş Şimşit'in sorularını yanıtlayan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, bir süredir yapılanması sürdürülen ve tamamlanan elektronik denetleme sisteminin Ramazan Bayramı'ndan sonra faaliyete geçeceğini söyledi.

"BAYRAMDAN SONRA DEVREYE GİRİYOR"

Başkan Yılmaz, "Ordu Valiliğimiz tarafından tamamen onların himayesinde, biz uygulayıcı birim yine biz olacağız ama himaye Valilik tarafından. İçişleri Bakanlığımız tahmin ediyorum kısa bir zaman içerisinde, belki bayramdan sonra sistemi devreye koyacak. Yenileştirilmiş haliyle, o tuzaklar kaldırılmak suretiyle. Çünkü orada daha önceki kabul sürecini de aynı yöntemlerle belirlemişlerdi. Genelgelerle birlikte güzel bir noktaya gelmiş oldu" diye konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 08 Haziran 2018, 23:04

eko

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER