Trabzon Havalimanı'nda alarm verildi

TRABZON Havalimanı, acil iniş izni isteyen bir Alman ambulans uçağı için alarma geçti. Trabzon Havalimanı'ndaki tüm ekipler acil iniş için seferber olurken, havalimanı diğer uçakların iniş ve kalkışlarına kapatıldı.

Trabzon Havalimanı'nda alarm verildi
Bugün yakıt ikmali yaptıktan sonra Trabzon Havalimanı'ndan yeniden kalkış yapan bir Alman ambulans uçağı, yaklaşık 15 dakika sonra yeniden geri dönerek Trabzon Havalimanı kulesinden acil iniş izni istedi. Acil iniş için izin isteyen uçak nedeniyle Trabzon Havalimanı tüm uçak seferlerine kapatıldı, havalimanında alarm verildi. 
Sabah 09.31'de İstanbul Sabiha Gökçen Havalimanı'ndan kalkış yapan Pegasus Havayolları'na ait Boeing 737-86N tipi yolcu uçağı Trabzon Havalimanı'ndan Ordu-Giresun Havalimanı'na yönlendirildi. Haberimiz yayına hazırlandığı saatlerde söz konusu yolcu uçağı iniş için Ordu-Giresun Havalimanı çevresinde tur atmaya devam ederken, acil iniş izni isteyen ambulans uçağın saat 12.15'te sorunsuz bir şekilde inişini gerçekleştirmesinin ardından hava trafiği yeniden normale döndü.

Ordu-Giresun Havalimanı'na yönlendirilen Pegasus Havayollarına ait yolcu uçağı da, yeniden Trabzon Havalimanı'na iniş yaptı.  

Güncelleme Tarihi: 15 Mart 2018, 10:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER