Tokat Havalimanı 25 Mart'ta açılıyor

TOKAT'ta 2018 yılında yapımına başlanan Tokat Havalimanı açılış için saatleri saymaya başladı. Yıllık 2 milyon yolcu kapasitesine sahip olacak olan Tokat Havalimanı,25 Mart Cuma günü açılacak.

Tokat Havalimanı 25 Mart'ta açılıyor

Tokat Yeni Havalimanı'nın açılışı için artık saatler sayılmaya başlandı. Havalimanı, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın da katılacağı törenle 25 Mart 2022 günü hizmete açılacak. 

Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu, Tokat'ın, tarihi ve kültürel zenginliği, ticari potansiyeliyle her geçen gün geliştiğine işaret ederek, "Yeni havalimanı, 25 Mart'ta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan'ın da katılımıyla hizmete açılacak." ifadesini kullandı.

Tokat Yeni Havalimanı'nın bölgenin göz bebeği olan şehrin kalkınma seferberliğini daha da ileri noktaya taşıyacağına dikkati çeken Karaismailoğlu, "Tokat Yeni Havalimanı'nın, 16 bin 200 metrekarelik terminal binası bulunuyor. Yıllık yolcu kapasitesi 2 milyon. Teknik blok ve kule 2 bin 300 metrekare, apron 5 yolcu ve 2 kargo olmak üzere 7 uçak park kapasitesine sahip. Pistin uzunluğu da 2 bin 700 metre olarak inşa edildi." diye konuştu. 

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER