Terör örgütü Karadenizliyi ürkütemez!

ORDU Valisi İrfan Balkanlıoğlu, son günlerde Karadeniz kırsalında yaşanan terör olaylarıyla ilgili olarak Karadeniz halkının vatanını ve milletini seven bir yapıya sahip olduğunu kastederek, "Halkımızın vatan sevgisi devam ettiği sürece, terör örgütü Karadeniz halkını ürkütemez" diye konuştu.

Terör örgütü Karadenizliyi ürkütemez!
ORDU - Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, Karadeniz Bölgesi'nde yaşanan terör olaylarıyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, "Bölgemizde sayıları 3-5 civarında terör örgütlerinin eylemi oldu. Karadeniz bölgesinin yapısı ve dokusu, PKK terör örgütünün hiç alakası olmaması gereken ve savunduğu ilkeler ve umdelerle çelişen bir durum. Karadeniz Bölgesi'nde böyle bir yapı yok. Peki niye buralara sarkıyor bunlar. Türkiye'nin diğer bölgelerinde olduğu gibi Karadeniz halkı da vatanına, milletine bağlı, vatan için canını veren insanlardan müteşekkildir. Bu nedenle emniyet, asayiş burada son derece yerinde. Buralardaki güvenlik güçlerimiz takviye amaçlı Doğu ve Güneydoğu illerine gidiyor. Çünkü, oralarda sıkıntı büyük. Buralarda eylem yapılıyor olması, o güçlerin oralara takviye amaçlı gitmemesini hedefliyor" dedi.
 
"HALKIN GÜVENLİK GÜÇLERİNE DESTEĞİ BÜYÜK"

Bölge halkının güvenlik güçlerine büyük bir desteği olduğunu da belirten Vali Balkanlıoğlu, "Karadeniz'in doğası yeşillik, dağlık ve ormanlıktır. PKK terör örgütü herhangi bir ormanlık alandan vur-kaç taktiği ile eylem yapıyor ancak her türlü istihbarat bizlere geliyor. Avcı dahi görseler bize ihbar ediyorlar. Güvenlik güçlerimiz de istihbarat çalışmalarına ağırlık vererek bunları etkisiz hala getirmek için büyük gayret sarf ediyorlar. İnşallah önümüzdeki günlerde etkisiz hale getirilecektir. Allah'ın izni ve halkımızın da desteği ile bu terör belasından en kısa sürede kurtulacağız" " diye konuştu.
 
Teröre karşı her türlü tedbirin alındığını belirten Vali Balkanlıoğlu, "Halkımızın bu vatan sevgisi devam ettiği sürece bu bölgeye gelen birkaç tane eşkiya, Karadeniz halkını ne ürkütebilir, ne de rahatsız edebilir" dedi.

Güncelleme Tarihi: 22 Ağustos 2016, 15:48

Erol KÜÇÜKOĞLU

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER