Terör örgütü IŞİD, 49 rehineyi serbest bıraktı!

SİLAHLI terör örgütü IŞİD'in serbest bıraktığı Türk vatandaşlar Ankara'ya geldi. Başbakan Ahmet Davutoğlu havalimanında açıklamalar yaptı. Davutoğlu, "Bugün bizim için bayram günü. Bu bayramı bize yaşatan öncelikle Allah'ın lütfudur, sonra sizlerin metanetli, basiretli tutumunuzdur" dedi.

Terör örgütü IŞİD, 49 rehineyi serbest bıraktı!
ANKARA - Başbakan Ahmet Davutoğlu, IŞİD'in bir süreden beri alıkoyduğu ve bugün kurtarma operasyonuyla Türkiye'ye getirilen 49 Türk vatandaşıyla Şanlıurfa'da buluştuktan sonra Ankara'ya hareket eden özel uçak "TUR"da bir araya geldi. Azerbaycan'daki programını yarıda keserek gelen Davutoğlu, uçağa alınan Türk vatandaşlarıyla tek tek tokalaştı, terör örgütü IŞİD'in alıkoyduğu rehineler arasındaki küçük bir bebekle çok yakından ilgilendi. Uçakta, kurtarılan Türk vatandaşlarına da seslenen Davutoğlu'nun ilk sözü, "Vatanınıza hoşgeldiniz" demek oldu. 

"Bu bayramı bize yaşatan öncelikle Allah'ın lütfudur, sizlerin metanetli, basiretli tutumunuzdur" diyen Davutoğlu, "Ayrıca bu uçağımız da yeni uçak. İlk özel misafirleri sizler oldunuz. Allah bir daha böyle bir ayrılık sizlere, alilerinize göstermesin" ifadesini kullandı. Böyle bir durumda karşılaşıldığında tüm milletin tek bir bütün haline geldiğini söyleyen Davutoğlu, "Zor şartlarda olan devlet görevlilerimiz omuz omuza veriyorlar. Allah bir daha acı göstermesin. Ankara'da Esenboğa'da ailelerinizle buluşacaksınız, ben de görüşmek istiyorum da olur ki hepsiyle görüşemeyiz, gittiğinizde ailelerinize, yakınlarınıza selamlarımı, metanetli tutumları dolayısıyla teşekkürlerimi ifade edin. Sabrınız için teşekkür ediyorum. Bir kez daha Allah böyle bir ayrılığı göstermesin diyorum. Allah'a emanet olun." dedi.

Başbakan Davutoğlu eşi Sare Davutoğlu ile daha sonra uçaktaki Türk vatandaşlara çiçek dağıttı ve sohbet etti. 

Güncelleme Tarihi: 26 Eylül 2014, 00:25

Erol KÜÇÜKOĞLU

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER