Teleferik yolcuları artık sigortalı!

ORDU Büyükşehir Belediyesi, Türkiye'de bir ilke imza attı ve Boztepe'ye çalışan teleferiklere binen tüm yolcuları ferdi kaza sigortası altına aldı. Teleferik yolcuları bundan sonra olası bir kaza sonucu oluşabilecek ölüm veya sakatlanmaya karşı sigortalandı.

Teleferik yolcuları artık sigortalı!
ORDU - Ordu Büyükşehir Belediyesi, Türkiye'de bir ilke imza attı ve Boztepe'ye çalışan teleferiklere binen tüm yolcuları ferdi kaza sigortası altına aldı. Toplam 2 bin 450 metre uzunlukta hatta sahip olan ve Altınordu-Boztepe arasında 28 kabinle hizmet veren teleferik, kabinlerinde bulunabilecek en yüksek yolcu sayısı temel alınarak ferdi kaza sigortası kapsamı altına alındı.

Uygulama 30 Aralık 2014'ten itibaren başlatılırken, aynı zamanda teleferik üst istasyon, alt istasyon ve 7 adet taşıyıcı direğin olduğu ve toplamda 15 milyon TL. değerindeki demirbaşların bulunduğu Teleferik İstasyonu'da, oluşabilecek yangın, deprem, terör gibi etkenlerin sebep olabileceği hasarlara karşı sigortalandı.

ORBEL Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, Türkiye'de teleferik istasyonunu taşıdığı yolcuların sigortalanmasının bir ilk olduğu, aynı zamanda yaşanabilecek doğa olayları ve beklenmeyen durumlara karşı benzer tesislerin sigortalanması gerektiği belirtildi.

Güncelleme Tarihi: 18 Ocak 2015, 01:36

Erol KÜÇÜKOĞLU

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER