TEDES ilk sınavını başarıyla geçti!

ORDU'da hizmete giren ve kısa adı TEDES olan Trafik Elektronik Denetleme Sistemi hakkında açıklamalarda bulunan Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, tatil süresince Ordu'dan 130 bine yakın aracın geçiş yaptığını belirterek, TEDES'in ilk bayram sınavını başarıyla geçtiğini söyledi.

TEDES ilk sınavını başarıyla geçti!
ORDU - Ordu'dan bayram tatili boyunca yaklaşık 130 bine yakın araç geçiş yaptı. Şehirde kurulan ve kısa adı TEDES olan Trafik Elektronik Denetleme Sistemi, trafik kurallarına uyulmasını sağlamasının yanında trafiği de yavaşlattı ve kazaların da önüne geçmiş oldu.  

Teknik altyapısı Ordu Büyükşehir Belediyesi tarafından hazırlanan ve İl Emniyet Müdürlüğü'nün sorumluluğunda devam eden TEDES uygulaması, 9 günlük tatil boyunca ölümlü trafik kazalarının önüne geçti. Ordu'da Ramazan Bayramı boyunca trafik yoğunluğunun yaşandığını ifade eden Başkan Enver Yılmaz, "Ordu'dan 130 bine yakın araç geçmiş olup, lokal araç yığılmaları dışında ilimizde trafik sorunu yaşanmadı" diye konuştu.
 
Bayram süresince Türkiye'de 170'in üzerinde ölümlü ve binlerce yaralanmalı kaza meydana geldiğini belirten Başkan Yılmaz, "İlimizde ölümlü tek bir kaza meydana gelmedi. Şu an yapılan araştırmalar, Ordu'nun kazaların en az yaşandığı 3. il olduğunu gösteriyor. Diğer iki ilde ise terörle mücadele çalışması yürütülüyor ve sivil ulaşım yok denecek kadar az. Bu durumu baz alırsak Ordu'yu bu istatistikte ilk sıraya koyabiliriz. Tüm Ordululara TEDES'i sahiplendikleri için teşekkür ederiz. Eleştirilen bu uygulama şimdi model oldu" diye konuştu. 

Güncelleme Tarihi: 12 Temmuz 2016, 00:24

Erol KÜÇÜKOĞLU

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER