Stokçular Vali Sonel'in yakın markajında

ORDU Valisi Tuncay Sonel, özellikle ulusal ve yerel zincir marketlerde 'stokçuluk' ve 'fahiş fiyat' uygulamalarına karşı denetim yaptı. Rafların dolu olduğunu belirten Vali Sonel, "Temel ihtiyaç maddelerinde stokçuluk, aşırı fiyat ve spekülatif hareketlere karşı 19 ilçemizde ekiplerimizle sahadayız, gözlerimiz üzerlerinde" dedi.

Stokçular Vali Sonel'in yakın markajında

Ordu Valisi Tuncay Sonel, 19 ilçede özellikle stokçuluk, fahiş fiyat artışı ve fiyatlara karşı spekülatif hareketlerin önüne geçebilmek için İl Ticaret Müdürü Şenel Çakır, Sanayi ve Teknoloji İl Müdürü Zeki Ardahanlıoğlu ve Ordu Büyükşehir Belediyesine bağlı zabıta ekipleriyle zincir ve yerel marketleri denetledi.

Market reyonlarındaki gıda ürünlerinin fiyatını ve stok durumu inceleyen Sonel, 'fahiş fiyat' artışı ve yağ stoklanmasına karşı rafları kontrol etti. Reyonlardan seçilen bazı ürünlerin reyon ile kasa fiyatları karşılaştırılırken, indirimli ürünlerin önceki fiyatlarına bakıldı. 

"UN VE YEM TOPTANCILARI DA YAKIN MARKAJDA"

Sonel, gıda toptancılarında da fiyat denetimi yaptı, un ve yem fiyatlarıyla ilgili de incelemede bulundu. Bazı temel gıda ürünlerinde stok ve fahiş fiyat artışı denetimlerinin aralıksız sürdüğünü belirten Sonel, bugün de sahaya çıkarak stokçuluk, aşırı fiyat ve spekülatif hareketlere karşı incelemelerde bulunduğunu ifade etti. Sonel, stokçuluk, aşırı fiyat hareketliliği ve spekülatif hareketlere fırsat vermeyeceklerini vurgulayarak, şunları kaydetti:

"19 ilçemizde vali yardımcılarımızın ve kaymakamlarımızın başkanlığında oluşturulan ekipler, market ve toptancılarda denetimlerini sürdürmektedir. Vatandaşlarımız herhangi bir olumsuzlukla karşılaştığında devletimizin ilgili kurumları var. Ticaret Bakanlığına ait Alo 175 şikayet hattı ile haksız fiyat artışı bildirimi mobil uygulaması üzerinden gerekli şikayet başvurusunda bulunabilecekler."

VALİ SONEL: "GÖZLERİMİZ ÜZERLERİNDE"

Alışveriş yapan vatandaşların da denetimler dolayısıyla Vali Sonel'e teşekkür ettiği denetimlerle ilgili Vali Sonel, "Temel ihtiyaç maddelerinde stokçuluk, aşırı fiyat ve spekülatif hareketlere karşı 19 ilçemizde Vali yardımcısı ve kaymakamlarımız, Ticaret, Sanayi ve Teknoloji, Tarım ve Orman il müdürlerimiz ve zabıtalarımızdan oluşan ekiplerimizle sahadayız. Raflar dolu, gözlerimiz üzerlerinde" dedi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER