Silah operasyonunda 13 kişi adliyeye sevk edildi

ORDU merkezli toplam 6 ilde eş zamanlı gerçekleştirilen silah operasyonunda gözaltına alınan 45 kişiden 19'u serbest bırakılırken 13 kişi adli makamlara sevk edildi. Operasyon, Diyarbakır, Samsun, Tokat, Giresun ve Bitlis'te gerçekleştirilmişti.

Silah operasyonunda 13 kişi adliyeye sevk edildi

Ordu merkezli 6 ilde, silah ve mühimmat kaçakçılarına yönelik düzenlenen operasyonda gözaltına alınan 45 kişiden 13'ü adliyeye sevk edildi.

Fatsa Cumhuriyet Başsavcılığı koordinesinde, Ordu Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Şube ekiplerince Ordu, Diyarbakır, Samsun, Tokat, Giresun ve Bitlis'te silah ile mühimmat kaçakçılığı suçlularına yönelik düzenlenen operasyon kapsamında gözaltına alınan 45 kişiden 19'u emniyetteki işlemlerinin ardından serbest kaldı.

Şüphelilerden 13'ü savcılığın talimatıyla adli kontrol kararıyla serbest kalırken 13'ü de Fatsa Adliyesine sevk edildi.

Eş zamanlı 47 adrese, 65 ekip ve 274 personelin katılımıyla gerçekleştirilen operasyonda, 25 ruhsatsız tabanca, 4 kurusıkı tabanca, 17 ruhsatsız av tüfeği ile bu silahlara ait mermi ile tarihi eser niteliğinde toplam 38 tabanca, tüfek, kılıç, kama, çeşitli süs, obje ve eşyalar ele geçirilmişti.

Güncelleme Tarihi: 06 Kasım 2020, 15:38

eko

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER